Studia I Stopnia-Urzędnik Europejski

Więcej informacji

Studia I Stopnia-Urzędnik Europejski

  • Cele Studia europeistyczne mają na celu przygotowanie kadr dla międzynarodowych firm oraz instytucji rządowych i pozarządowych. Tacy specjaliści muszą biegle posługiwać się językami obcymi (głównie angielskim, ale także francuskim, hiszpańskim czy rosyjskim). Z tego powodu program studiów obejmuje naukę języka obcego na wybranym przez studenta poziomie zaawansowania. Ważną rolę odgrywa kształcenie w zakresie podstaw informatyki, które pozwala na uzyskanie certyfikatu informatycznego ECDL. W ramach przedmiotów kierunkowych poznasz m.in. instytucje i procesy decyzyjne w Unii Europejskiej, prawo europejskie oraz funkcjonowanie polityk wspólnotowych. Szczególną uwagę zwraca się na politykę regionalną UE i systemy wdrażania funduszy strukturalnych, jak również przekazanie studentom umiejętności opracowania i zarządzania projektami europejskimi. Nowatorską formą zajęć są warsztaty europejskie, które pozwolą Ci zdobyć praktyczne umiejętności w dziedzinach nie objętych podstawowymi przedmiotami kursowymi. W ramach warsztatów nauczysz się korzystać ze źródeł informacji europejskiej, jak założyć stowarzyszenie czy fundację, przygotowują projekty edukacyjne, społeczne i infrastrukturalne.
  • Profil słuchacza / wymogi Jeśli zamierzasz pracować w instytucjach UE lub administracji publicznej szczebla centralnego i regionalnego w Polsce i innych państwach członkowskich Unii Europejskiej, to ta specjalność jest dla Ciebie. Rekrutacja odbywa się na podstawie konkursu świadectw dojrzałości i świadectw ukończenia szkoły średniej w zależności czy kandydat zdaje nową czy starą maturę. Wyniki z postępowania kwalifikacyjnego zostaną ogłoszone 7 sierpnia 2009 r. Kandydaci powinni złożyć następujące dokumenty: * świadectwo dojrzałości i świadectwo ukończenia szkoły średniej (w oryginale lub w odpisie lub świadectwo potwierdzone notarialnie), * podanie na obowiązującym formularzu WSIiZ (dostępnym w punkcie rekrutacyjnym oraz w internecie), * zaświadczenie lekarskie z bieżącego roku na wszystkie kierunki; od kandydatów ubiegających się o przyjęcie na Ratownictwo medyczne lub Zdrowie publiczne (specjalności: kosmetologia, promocja zdrowia z fizjoterapią, ochrona zdrowia niepełnosprawnych i starszych) wymagane jest zaświadczenie z Poradni Medycyny Pracy wraz z adnotacją na zaświadczeniu o wybranej specjalności - zaświadczenie musi być ważne na okres trwania studiów * 2 fotografie (kolor, białe tło, ciemne okrycie) w tym aktualną fotografię, zgodną z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych, * kserokopię dowodu osobistego lub paszportu, * kserokopię pokwitowania wpłaty wpisowego
  • Tutuł uzyskany Licencjat
  • Szczegółowe informacje Studia I Stopnia
    Kierunek-Europeistyka
    Specjalność - Urzędnik Europejski

     W programie studiów m.in.:

    * zarządzanie funduszami europejskimi,
    * elementy prawa administracyjnego,
    * służba cywilna w UE,
    * warsztaty z zakresu przygotowywania dokumentacji urzędowej
    .

    Specjalność realizowana od 5. semestru na studiach I stopnia.

    A co po studiach?

    Jako absolwent będziesz przygotowany do ubiegania się o pracę w instytucjach UE, organizacjach międzynarodowych, ministerstwach, urzędach wojewódzkich i marszałkowskich oraz w administracji lokalnej.
Więcej informacji

Inne informacje związane z europeistyka