Zarządzanie w Turystyce i Hotelarstwie - Studia Podyplomowe - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Zarządzanie w Turystyce i Hotelarstwie - Studia Podyplomowe - Zaoczne - Piła - Wielkopolskie

 • Szczegółowe informacje
  Studium podyplomowe służyć ma m.in. skuteczniejszemu pozyskiwaniu środków z funduszy europejskich, wspieraniu rozwoju innowacyjności i konkurencyjności usług powiązanych z turystyką, przełamywaniu barier administracyjnych dla przedsiębiorców i naukowców z sektora turystyki, a także wdrażaniu i wykorzystaniu w regionie innowacyjnych rozwiązań, programów gospodarczych i edukacyjnych w obszarze turystyki.

  Dzięki prężnie rozwijającemu się rynkowi usług turystycznych w Polsce, zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę w ostatnich latach znacznie wzrosło. Północna Wielkopolska to obszar atrakcyjny turystycznie, jednakże wymagający skutecznej promocji, tak aby zachęcić zarówno polskich ,jak i zagranicznych turystów.
  Adresaci studiów:
  • osoby zainteresowane poszerzeniem wiedzy z zakresu turystyki i hotelarstwa,
  • osoby chcące prowadzić działalność turystyczną zarówno indywidualną, jak i w instytucjach państwowych i prywatnych,
  • osoby chące przekwalifikować się, założyć własną firmę oraz podnieść poziom kwalifikacji zawodowych.
  Cel studiów
  Program koncentruje się na zagadnieniach istotnych dla stale zmieniającego się rynku pracy. W trakcie zajęć, studentom są przedstawiane zarówno zagadnienia związane z podstawami hotelarstwa, turystyki, zarządzania w przedsiębiorstwie turystycznym, jak również wiedza z zakresu pozyskiwania funduszy UE, problematyki bezpieczeństwa w turystyce oraz geografii turystycznej Polski i Europy.

  Celem kształcenia jest przygotowanie słuchaczy do pełnienia funkcji organizatorów turystyki w szerokim zakresie, poprzez zapewnienie uczestnikom nowoczesnej, praktycznej wiedzy z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem turystycznym. Zajęcia mają na celu uzupełnienie i rozwinięcie wiedzy, umiejętności i sprawności praktycznych słuchaczy dotyczących planowania, realizacji i kontroli zadań (projektów) marketingowych, finansowych oraz kadrowych w obiektach hotelarskich i przedsiębiorstwach turystycznych.

  Absolwent nabędzie umiejętności w zakresie organizacji ruchu turystycznego oraz przygotowywania interesujących i konkurencyjnych produktów turystycznych. Studia podyplomowe dadzą słuchaczom wiedzę na temat ekonomicznych, prawnych, społecznych, politycznych i przyrodniczych uwarunkowań turystyki.

  Studia umożliwiają wykształcenie umiejętności stosowania nowoczesnych metod zarządzania w turystyce i hotelarstwie oraz zdobycie kwalifikacji niezbędnych do kreowania oraz rozwoju turystyki i rekreacji w regionie. Program studiów zapewnia niezbędną i możliwie jak najbardziej praktyczną wiedzę na temat samodzielnego prowadzenia firm takich jak: biura podróży, pensjonaty, hotele, domy wypoczynkowe itp.

Inne informacje związane z zarządzanie turystyką

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |