Technologia Chemiczna - Studia Inżynierskie

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Politechnika Radomska im. Kazimierza Pułaskiego

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Technologia Chemiczna - Studia Inżynierskie - W ciągu tygodnia - Radom - Mazowieckie

  • Praktyki
    Studia prowadzone są stacjonarnie i niestacjonarnie.
  • Szczegółowe informacje
    Studia stacjonarne i niestacjonarne na kierunku TECHNOLOGIA CHEMICZNA prowadzone są na poziomie pierwszego i drugiego stopnia.
    •  studia pierwszego stopnia - trwają 3,5 roku (7 semestrów), kończą się wykonaniem pracy dyplomowej oraz złożeniem egzaminu dyplomowego i uzyskaniem tytułu inżyniera. Absolwenci mogą kontynuować naukę w ramach 1,5 rocznych studiów drugiego stopnia.
    Technologia Chemiczna jest kierunkiem o charakterze interdyscyplinarnym, łączącym podstawową wiedzę z zakresu nauk chemicznych oraz technicznych. Umożliwia zapoznanie się z zasadami projektowania i prowadzenia technologicznych procesów chemicznych, niezbędnych przy wyodrębnianiu pożądanych składników z różnych surowców naturalnych, przy ich oczyszczaniu i dalszym przetwarzaniu. Obejmuje technologie przeróbki surowców kopalnych oraz pozostałych surowców naturalnych, technologie syntezy związków nieorganicznych i organicznych, a w dalszym etapie wytwarzania m.in. produktów wykorzystywanych przez człowieka w życiu codziennym: tworzyw sztucznych, kosmetyków, detergentów, leków itp.

Inne informacje związane z inżynieria chemiczna

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |