Home > Kursy i Szkolenia > Edukacja Niesłyszących > Zaoczne > Kraków > Surdopedagogika - Kurs - Kraków - Małopolskie

Surdopedagogika - Kurs - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Krakowski Instytut Rozwoju Edukacji

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Surdopedagogika - Kurs - Zaoczne - Kraków - Małopolskie

 • Profil słuchacza / Wymogi
  Nauczyciele i wychowawcy pracujący w placówkach dla dzieci słabosłyszących i głuchych (nie posiadający kwalifikacji z surdopedagogiki) oraz nauczyciele przedszkoli, szkół i placówek, którym dyrektor zlecił prowadzenie zajęć rewalidacyjnych z uczniami słabo słyszącymi.
 • Szczegółowe informacje
  Kurs daje kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w szkołach i placówkach dla dzieci i młodzieży głuchych i niedosłyszących. Daje uprawnienia do pracy z dziećmi i młodzieżą głuchą i niedosłyszącą, do prowadzenia specjalistycznych zajęć z dziećmi i młodzieżą z wadą słuchu , a także kwalifikacje do prowadzenia zajęć rewalidacyjnych oraz innych zajęć specjalistycznych dla uczniów z wadą słuchu.

  Absolwenci otrzymują „ Świadectwo ukończenia kursu kwalifikacyjnego " zgodnie z wymogami rozporządzenia MEN z dnia 19 listopada 2009 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. Nr 200, poz. 1537).

  Program kursu – 270 godzin dydaktycznych

  Kurs przygotowuje uczestników do stwarzania optymalnych warunków kształcenia i wychowania dzieci i młodzieży z wadą słuchu, do pracy i udzielania specjalistycznej pomocy dzieciom i młodzieży z wadą słuchu. Uczestnicy zapoznają się z najnowszą wiedzą z zakresu pedagogiki specjalnej, surdopedagogiki i rewalidacji oraz metodyką kształcenia i wychowania dzieci i młodzieży z wadą słuchu.

  Słuchacze kursu z zakresu surdopedagogiki są przygotowani także do pracy z dziećmi z wadą słuchu kształconymi w systemie integracyjnym. Nauczyciel - wychowawca pracujący z dziecmi z wadą słuchu powinien zapoznać się i opanować praktyczną znajomość różnych metod kształtowania mowy: metody oralne, migowe (manualne), kombinowane.

  Rekrutacja - decyduje kolejność zgłoszeń

Inne informacje związane z Edukacja Niesłyszących

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |