Home > Podyplomowe > Gastronomia > Zaoczne > Warszawa > STUDIA PODYPLOMOWE PORADNICTWO ŻYWIENIOWE I DIETETYCZNE - Warszawa - Mazowieckie

STUDIA PODYPLOMOWE PORADNICTWO ŻYWIENIOWE I DIETETYCZNE - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem SGGW Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły STUDIA PODYPLOMOWE PORADNICTWO ŻYWIENIOWE I DIETETYCZNE - Zaoczne - Warszawa - Mazowieckie

 • Cele
  Celem studiów jest wykształcenie profesjonalnej kadry przygotowanej do samodzielnego udzielania porad żywieniowo–dietetycznych.
 • Profil słuchacza / Wymogi
  Studia są przeznaczone przede wszystkim dla absolwentów posiadających dyplom ukończenia studiów wyższych na kierunkach: technologii żywności i żywienia człowieka, lekarskim, pielęgniarskim oraz innych związanych z ochroną zdrowia.
 • Szczegółowe informacje
  Studia trwają 3 semestry w zakresie poradnictwa żywieniowego i dietetycznego z możliwością ukończenia po 2 semestrach w zakresie poradnictwa dietetycznego. Program studiów 2-semestralnych realizowany jest w wymiarze 272 godzin zajęć, natomiast 3-semestralnych 356 godzin. Zajęcia prowadzone są przez profesorów i adiunktów SGGW oraz lekarzy medycyny posiadających II stopień specjalizacji lub stopień naukowy doktora.

  Program studiów obejmuje: wybrane zagadnienia z fizjologii i biochemii żywienia, wybrane zagadnienia z towaroznawstwa żywności, żywność funkcjonalną i dietetyczną, fizjologiczną rolę preparatów dietetycznych i suplementów, wybrane zagadnienia z technologii gastronomicznej, metody psychologiczne i socjologiczne stosowane w poradnictwie dietetycznym, toksykologię żywności, normowanie i ocenę żywienia, etiopatogenezę i dietoterapię chorób dietozależnych oraz układanie jadłospisów technikami komputerowymi, symulacje udzielania porad w określonych rodzajach schorzeń, seminaria.

  Kierownik studiów: prof. dr hab. Janusz S. Keller

  Czas trwania studiów: 2 lub 3 semestry

  Zasady naboru: według kolejności zgłoszeń

  Liczba miejsc: 45

Inne informacje związane z Gastronomia

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |