Studia II Stopnia - Zarządzanie w Hotelarstwie i Gastronomii - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem WSG- Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia II Stopnia - Zarządzanie w Hotelarstwie i Gastronomii - Zaoczne - Bydgoszcz - Kujawsko-Pomorskie

  • Cele
    Absolwenci tej specjalności będą cenionymi fachowcami w branży hotelarskiej i gastronomii. Zdobyta podczas studiów wiedza z zakresu problematyki ekonomicznej, finansowej oraz organizacyjnej, dotycząca obu tych dziedzin, zapewni Naszym studentom sukces zawodowy. Studenci uzyskują przygotowanie teoretyczne i praktyczne (laboratoria) niezbędne do kierowania hotelami, pensjonatami oraz obiektami gastronomicznymi. Dysponować będą wiedzą organizacyjno - prawną, a także wiadomościami z zakresu kształtowania usług żywieniowych, umożliwiającą szeroką działalność w sektorze hotelarsko-gastronomicznym.
  • Profil słuchacza / wymogi
    O przyjęcie na studia drugiego stopnia mogą ubiegać się Absolwenci: * kierunku "turystyka i rekreacja" WSG * kierunku "turystyka i rekreacja" z innych uczelni * innych niż "turystyka i rekreacja" kierunków studiów i specjalności. W procesie rekrutacji Uczelnia kieruje się następującymi zasadami: Podstawą przyjęcia na I rok uzupełniających studiów magisterskich jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów licencjackich, inżynierskich lub magisterskich, złożenie kompletu dokumentów do Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej oraz spełnienie wymogów postępowania kwalifikacyjnego. * Minimalna średnia ocen z dyplomu - 3,5 * Na studia MASTER i podwójne dyplomowanie: Uniwersytet Le Mirail w Tuluzie i WSG - średnia ocen z dyplomu - min. 4,0
  • Tutuł uzyskany
    Magister
  • Szczegółowe informacje

    Sylwetka absolwenta

    Misja:

    • Cele kształcenia

    Absolwenci tej specjalności będą cenionymi fachowcami w branży hotelarskiej i gastronomii. Zdobyta podczas studiów wiedza z zakresu problematyki ekonomicznej, finansowej oraz organizacyjnej, dotycząca obu tych dziedzin, zapewni Naszym studentom sukces zawodowy.
    Studenci uzyskują przygotowanie teoretyczne i praktyczne (laboratoria) niezbędne do kierowania hotelami, pensjonatami oraz obiektami gastronomicznymi. Dysponować będą wiedzą organizacyjno - prawną, a także wiadomościami z zakresu kształtowania usług żywieniowych, umożliwiającą szeroką działalność w sektorze hotelarsko-gastronomicznym.

    Kompetencje:
    2. Rodzaj i zakres posiadanej wiedzy
    Absolwent specjalności będzie posiadał wiedzę umożliwiającą działanie na  rynku hotelarsko-gastronomicznym. Podczas studiów przewidziane są  zajęcia zarówno praktyczne, jak i teoretyczne, dające słuchaczom wiedzę o  najnowocześniejszych zasadach zarządzania personelem pracującym w bezpośrednim kontakcie z klientami zarówno w hotelarstwie, jak i w gastronomi. Student poszerzy również swoją widzę z zakresu żywienia człowieka, a także organizacji i techniki pracy w gastronomi i w hotelarstwie. Dodatkowo student zapozna się również z zasadami bezpieczeństwa zarówno w usługach hotelarskich, jak również z bezpieczeństwem żywności.

    3. Formy kształcenia i poziom kompetencji w zakresie języków obcych
    Kształcenie w zakresie języków obcych jest kontynuacją wiedzy zdobytej na pierwszym stopniu kształcenia. Nauka poszerza znajomość języka potocznego, ze szczególnym naciskiem na język zawodowy. Formy kształcenia: zajęcia praktyczne, lektoraty, konwersatoria.

    4. Umiejętności zawodowe
    Absolwenci specjalności przygotowani są do podejmowania pracy w obiektach hotelarskich oraz w obiektach świadczących usługi gastronomiczne.
    W placówkach tych mogą realizować różne zadania oraz pełnić funkcje o bardzo zróżnicowanym charakterze. Posiadać będą wiedzę i umiejętności z zakresu obsługi gościa, organizacji i technik pracy biurowej.  Zdobyta wiedza predysponuje absolwentów do zajmowania kierowniczych stanowisk w obiektach wyżej wymienionych, a także do kierowania nimi.

    Przygotowanie praktyczne

    • Rodzaje i formy kształcenia praktycznego

    • Laboratoria,

    • zajęcia szkoleniowe w obiektach świadczących usługi hotelarskie i żywieniowe,

    • zajęcia praktyczne,

    • praktyki studenckie w hotelach i innych tego rodzaju obiektach; gastronomii,

    • Sugerowane szkolenia specjalistyczne i certyfikaty uzupełniające wiedzę oraz  umiejętności zdobyte w trakcie studiów.

      • obsługi klienta

      • prowadzenie negocjacji

      • w zakresie pozyskiwania i obsługi funduszy europejskich,

      • bezpieczeństwa i higieny pracy (studium)

      • systemy zarządzania jakością i bezpieczeństwem żywności (studium)

      • zarządzanie jakością (studium) 

      • Public relations (studium)

      • Studium pedagogiczne (studium)

      • certyfikaty językowe

     

    Perspektywy zatrudnienia    
    7. Uprawnienia do wykonywania zawodu
    Absolwent specjalności rozumie i zna potrzeby klientów i umie kierować podażą usług zapewniając satysfakcję klientowi. Absolwent dysponuje wiedzą o najnowocześniejszych zasadach zarządzania personelem pracującym w bezpośrednim kontakcie z klientami. Jego wiedza w zakresie ekonomii i finansów wspomaga go w zarządzaniu obiektem. Zna i rozumie problemy etyki zawodowej.

    • Możliwości zatrudnienia - przewidywane stanowiska i miejsca  pracy

    Absolwenci specjalności przygotowani są do podejmowania pracy w obiektach hotelarskich, innych, świadczących usługi hotelarskie, a także obiektach oferujących usługi żywieniowe w zakresie od punku gastronomicznego po restaurację. Dotyczy to zarówno indywidualnych obiektów, jak i dużych struktur sieciowych. W placówkach tych mogą realizować różne zadania określone etatami i stanowiskami pracy zawartymi w strukturach organizacyjnych - w pełnym zakresie. Miejscami zatrudnienia mogą być: przedsiębiorstwa branży świadczące usługi dla turystów, szczególnie hotelarskie, gastronomiczne, a także administracja samorządowa, biura turystyczne. Mogą również kierować serwisem podróżniczym i wypoczynkowym, a także serwisem żywieniowym w instytucjach, które samodzielnie zajmują się realizacją usług w innych sektorach i produkcją.

    Uzupełnienie wykształcenia
    9. Możliwości wskazania do dalszego kształcenia na kolejnych poziomach 
        studiów.

    • Studia podyplomowe

    • Studia  doktoranckie

    10. Możliwości podejmowania studiów za  granicą.

    • W pełnym zakresie na kierunkach związanych z branżą

Inne informacje związane z hotelarstwo

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |