Studia I Stopnia (inżynierskie) - Specjalność Biotechnologia Alternatywnych Nośników Energii

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem WSHE - Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia I Stopnia (inżynierskie) - Specjalność Biotechnologia Alternatywnych Nośników Energii - W ciągu tygodnia - Włocławek - Kujawsko-Pomorskie

 • Cele
  Zakładamy, że oferta edukacyjna Wydziału Ochrony Środowiska Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej daje nie tylko możliwości uzyskania wyższego wykształcenia, ale również podniesienia kwalifikacji przez osoby zajmujące się zawodowo problematyką ochrony środowiska. Można więc stwierdzić, że Wydział poprzez swoją działalność dydaktyczną, ale również naukowo-badawczą przyczynia się do poprawy stanu środowiska w naszym regionie, realizując tym samym jeden z podstawowych celów wspominanej Strategii Rozwoju Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
 • Tutuł uzyskany
  Inżynier
 • Szczegółowe informacje
  Biotechnologia alternatywnych nośników energii

  Kształcenie na specjalności; biotechnologia alternatywnych nośników energii przygotowuje specjalistów z umiejętnościami kojarzenia wiedzy przyrodniczej i technicznej w tym stosowanie drobnoustrojów i enzymów w biokonwersji składników biomasy /głównie roślinnej/ w nośniki energii tj. biodisel, bioetanol, biogaz. Absolwenci specjalności posiadać będą wiedzę z zakresu ochrony środowiska poszerzoną o podstawy produkcji surowców energetycznych, a także stosowania metod biotechnologicznych w przetwarzaniu produktów ubocznych i odpadów w produkcji nośników energii. Zdobyta wiedza specjalnościowa umożliwi absolwentom podejmowanie pracy w przedsiębiorstwach produkujących m.in. biopaliwa.
  Absolwenci tej specjalności uzyskają interdyscyplinarną wiedzę w przetwarzaniu odpadów. Mogą być zatrudniani tam, gdzie jest potrzebna znajomość biotechnologii nauki XXI wieku dynamicznie rozwijającej się, niezbędnej w nowoczesnych technologiach.

Inne informacje związane z Inżynieria Środowiska Naturalnego

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |