Studia I Stopnia - Zarządzanie i Promocja Zdrowego Stylu życia (Wellness i Spa) - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem BSW - Bydgoska Szkoła Wyższa

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Galeria obrazów

Szczegóły Studia I Stopnia - Zarządzanie i Promocja Zdrowego Stylu życia (Wellness i Spa) - Zaoczne - Bydgoszcz - Kujawsko-Pomorskie

  • Cele
    Studia o charakterze interdyscyplinarnym dla wszystkich o otwartych umysłach i pozytywnym nastawieniu do życia. Duży nacisk położony jest na teoretyczne i praktyczne podstawy wszystkich sześciu aspektów wellness: samopoczucia fizycznego, emocjonalnego, intelektualnego, społecznego, zawodowego i duchowego. Student pozna techniki walki ze stresem, relaksacji, aktywności fizycznej i zdrowej diety, podstawy fitness i aerobiku oraz wielu innych form zajęć. Studia rozwijają umiejętność planowania programów, przekazywania zdobytej wiedzy z zakresu promowania zdrowego stylu życia dla wszystkich trzech grup wiekowych - dzieci, dorosłych i osób starszych.
  • Profil słuchacza / wymogi
    Kandydat ubiegający się o przyjęcie na studia składa w Biurze Rekrutacji komplet następujących dokumentów:


    1. wydrukowany z uczelnianego systemu elektronicznego i podpisany formularz zgłoszeniowy,

    2. oryginał lub odpis świadectwa dojrzałości + kserokopia,
    (tegoroczni maturzyści składają oświadczenie PDF)

    3. poświadczona kserokopia dowodu osobistego + oryginał do wglądu,

    4. 4 aktualne matowe fotografie zgodne z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych,

    5. zaświadczenie lekarskiePDF zgodne z obowiązującym stanem prawnym w zakresie dokumentowania badań lekarskich kandydatów do szkół wyższych, potwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia studiów na wybranym kierunku,
    6. mężczyźni - kserokopia książeczki wojskowej + oryginał do wglądu,

    7. kserokopia dowodu wpłaty wpisowego + oryginał do wglądu.
  • Tutuł uzyskany
    Licencjat
  • Szczegółowe informacje
    Promocja Zdrowego Stylu Życia (Wellness i Spa)

    Studia pierwszego stopnia trwają 3 lata (6 semestrów)

    Wellness - holistyczne wielowymiarowe podejście do zdrowia. Zintegrowany model życia podkreślający i respektujący prawa natury obejmujący takie aspekty życia, jak: samopoczucie fizyczne, emocjonalne, duchowe, intelektualne, społeczne i zawodowe. Oznacza przejęcie odpowiedzialności za swoje zdrowie i wynika z podejmowanych decyzji i zachowań. Jest wyborem najlepszego stylu życia dla zachowania optymalnego zdrowia i samopoczucia.

    Możliwości zatrudnienia:

    Absolwent jest przygotowany do podjęcia pracy w ośrodkach uzdrowiskowych i rekreacyjnych, urzędach administracji publicznej, domach dziecka, ośrodkach resocjalizacji, firmach i zakładach pracy, w tym w zakładach pracy chronionej, firmach szkoleniowych, ośrodkach oferujących zabiegi SPA, gabinetach odnowy biologicznej, hotelach i ośrodkach wypoczynkowych.


    Sylwetka absolwenta


    Absolwent posiada wiedzę interdyscyplinarną z zakresu nauk społecznych oraz nauk medycznych. Rozumie podstawowe problemy zdrowia publicznego, systemy opieki zdrowotnej i polityki zdrowotnej Polski i krajów Unii Europejskiej. Powinien znać język obcy na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz umie posługiwać się językiem specjalistycznym z zakresu nauk społecznych i medycznych. Absolwent posiada umiejętności w zakresie: rozpoznawania biologicznych i środowiskowych uwarunkowań człowieka, zborowości ludzi oraz wzajemnych między nimi relacji. Potrafi rozpoznawać biologiczne, środowiskowe, demograficzne, społeczne i psychologiczne zagrożenia zdrowia zbiorowości ludzi, realizować kontrolę o ocenę stanu sanitarno-epidemiologicznego społeczeństwa i środowiska na szczeblu regionalnym. Posiada umiejętności w zakresie gromadzenia danych o sytuacji zdrowotnej zbiorowości, realizowania programów dotyczących profilaktyki oraz opieki i rehabilitacji psychospołecznej, wdrażania i koordynowania programów oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia, gromadzenia danych dotyczących ekonomiki i zarządzania ochroną zdrowia w środowisku lokalnym oraz korzystania z fachowego piśmiennictwa obcojęzycznego. Absolwent jest przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia.

    Otrzymane wykształcenie pozwala absolwentom kierunku Zdrowie Publiczne podjąć pracę w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej oraz podejmowania własnej działalności gospodarczej w sektorze usług medycznych, w zakładach opieki społecznej, urzędach administracji publicznej, domach dziecka, ośrodkach resocjalizacji, ośrodkach uzdrowiskowych i rekreacyjnych, firmach i zakładach pracy, w tym w zakładach pracy chronionej, firmach szkoleniowych, ośrodkach oferujących zabiegi SPA, gabinetach odnowy biologicznej, hotelach i ośrodkach wypoczynkowych, w placówkach dla przewlekle chorych, zakładach aktywności zawodowej, ośrodkach wsparcia dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym, zakładach opieki paliatywnej i hospicjach oraz wszelkich placówkach świadczących pomoc rodzinom i osobom wymagającym pomocy.

    Przedmioty kształcenia ogólnego: język obcy, technologia informacyjna, ochrona własności intelektualnej, podstawy filozofii i etyki, bezpieczeństwo i higiena pracy, podstawy ergonomii, metodyka pisania pracy dyplomowej, wychowanie fizyczne.

    Przedmioty podstawowe: podstawy prawa, podstawy ekonomii, podstawy socjologii, podstawy psychologii, podstawy demografii, podstawy ochrony środowiska, podstawy biostatystyki, propedeutyka medycyny, nauka o człowieku.

    Przedmioty kierunkowe:
    propedeutyka zdrowia publicznego, podstawy promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej, podstawy epidemiologii, ekonomika i finansowanie w ochronie zdrowia, organizacja i zarządzanie w ochronie zdrowia, podstawy nadzoru sanitarno-epidemiologicznego, podstawy ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych, podstawy polityki społecznej i zdrowotnej, problemy zdrowia w skali międzynarodowej, organizacja ratownictwa medycznego, podstawy żywienia człowieka, podstawy zdrowia środowiskowego, kwalifikowana pierwsza pomoc.



    Przedmioty specjalnościowe



       1. Zarządzanie i organizacja pracy

       2. Planowanie i zarządzanie programami zdrowego stylu życia

       3. Terapia fizyczna i techniki relaksacji

       4. Podstawy psychosomatyki

       5. Planowanie i zarządzanie aktywnością fizyczną

       6. Podstawy dietetyki i chemii zdrowego odżywiania

       7. Metodyka i techniki walki ze stresem

       8. Elementy zdrowego stylu życia (6-wellness)

       9. Komunikacja interpersonalna

      10. Organizacja zajęć grupowych (fitness, aerobik, siłownie)


Inne informacje związane z praca specjalna

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |