Studia I Stopnia - Turystyka i Rekreacja - Specjalność Turystyka Aktywna i Rekreacja Ruchowa

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Wyższa Szkoła Zawodowa „Kadry dla Europy”

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia I Stopnia - Turystyka i Rekreacja - Specjalność Turystyka Aktywna i Rekreacja Ruchowa - W ciągu tygodnia - Poznań - Wielkopolskie

 • Profil słuchacza / Wymogi
  TURYSTYKA I REKREACJA jest kierunkiem interdyscyplinarnym, służącym kształtowaniu kadr zawodowych dostosowanych do komercyjnych wymogów i mechanizmów ekonomicznych, typowych dla gospodarki wolnorynkowej. Są to studia dla kandydatów o zdolnościach do myślenia strategicznego, marketingowego, syntezy wieloaspektowych zagadnień i o predyspozycjach do kierowania zespołami ludzkimi.
 • Tutuł uzyskany
  Licencjat
 • Szczegółowe informacje
  Specjalność: Turystyka aktywna i rekreacja ruchowa

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku stworzyliśmy specjalność turystyka aktywna i rekreacja ruchowa, której absolwenci będą mogli  realizować współczesny model aktywnego wypoczynku. Po opanowaniu pewnych umiejętności i zdobyciu pakietu uprawnień instruktora rekreacji w danej specjalności będą mogli podejmować pracę na rynku europejskim w szeroko pojętej aktywności ruchowej. To jest klubach fitness, SPA, gabinetach odnowy biologicznej,ośrodkach rekreacji i wielu innych wyspecjalizowanych placówkach.
  Stworzyliśmy tą specjalność spełniając tym samym oczekiwania rosnących w skali ogólnoświatowej zainteresowań wyjazdami turystycznymi. Umożliwi ona podjecie pracy na ciągle rozwijającym się rynku turystycznym, ukazuje możliwość podziwiania wszelkich atrakcji turystycznych w bezpośrednim kontakcie turysty ze środowiskiem naturalnym i wykorzystaniem dóbr naturalnych jednocześnie podnosząc mozliwości witalne osób uprawiających turystykę zarówno krajową jak i zagraniczną.
  Specjalność ta ukazuje szeroką gamę możliwości podjęcia pracy zarówno w kraju jak i zagranicą w tak dynamicznie rozwijającej się dziedzinie jaką jest turystyka i rekreacja. Student posiądzie wiedzę, która pozwala samodzielnie planować i realizować szereg złożonych przedsięwzięć z zakresu różnych, nawet najbardziej wyszukanych i pożądanych na rynku form turystyki aktywnej (od form klasycznych, aż do najnowszych trendów). Uzyskane kwalifikacje pozwolą na kompetentną i kompleksową organizację  i realizację procesu współczesnej rekreacji ruchowej i dadzą możliwość uzyskania uprawnień instruktora w wybranych dyscyplinach sportowych i rekreacyjnych.

  Absolwenci kier. TURYSTYKA I REKREACJA uzyskują wysokie kwalifikacje do pracy między innymi w: 
  • jednostkach obsługi ruchu turystycznego,
  • ośrodkach rekreacyjnych, domach wypoczynkowych,
  • instytucjach specjalizujących się w organizacji i rozwoju turystyki.
  Zatrudniani mogą  być także w:
  • strukturach administracji państwowej szczebla centralnego i regionalnego
  • strukturach administracji samorządowej, 
  • służbach specjalnych kreujących politykę turystyczną,
  • organizacjach społecznych i fundacjach związanych z turystyką i rekreacją,
  • na stanowiskach związanych z zarządzaniem gospodarką turystyczną oraz z rozwojem turystyki i sportu,
  • wydawnictwach turystycznych i różnych ogniwach edukacji, masmediach itp.
  Absolwenci przygotowani będą również do samodzielnego zarządzania i kierowania jednostkami gospodarczymi w turystyce i rekreacji oraz do prowadzenia własnej (indywidualnej) działalności jako prywatny podmiot turystyczny (np. w agroturystyce). Dzięki dobrej znajomości przynajmniej dwóch języków obcych oraz przewidywanej wymianie zagranicznej (praktykach), absolwenci będą mogli prowadzić działalność lub uzyskać pracę na europejskim (unijnym) rynku pracy.

Inne informacje związane z Organizacja Turystyki

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |