Home > Studia I Stopnia > Socjologia > Kraków > Studia I Stopnia - Socjologia - Specjalność Psychosociologia - Kraków - Małopolskie

Studia I Stopnia - Socjologia - Specjalność Psychosociologia

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia I Stopnia - Socjologia - Specjalność Psychosociologia - W ciągu tygodnia - Kraków - Małopolskie

 • Cele
  Studia przygotowują do wykonywania zawodu socjologa na wielu stanowiskach związanych z funkcjonowaniem instytucji i struktur życia społecznego. Zdobyta w trakcie studiów wiedza oraz umiejętności naszych absolwentów znajdują zastosowanie zwłaszcza tam, gdzie mamy do czynienia z potrzebą rozwiązywania różnorodnych problemów społecznych, sytuacji konfliktowych, itp.  Absolwent może podjąć pracę w charakterze doradcy w ośrodkach rządowych i samorządowych, stowarzyszeniach, fundacjach i organizacjach pozarządowych oraz w poradniach specjalistycznych: rodzinnych i zawodowych. W programie przewidziano bogaty program praktyk studenckich w różnych instytucjach społecznych, kulturowych, oświatowych i gospodarczych.
 • Tutuł uzyskany
  Licencjat
 • Szczegółowe informacje
  Psychosociologia to dziedzina socjologii koncentrująca się na psychospołecznych aspektach funkcjonowania jednostek i zbiorowości społecznych. Studenci zapoznają się z problematyką pogranicza socjologii i psychologii, szczególnie z problematyką psychologii społecznej, która bada działania ludzi w kontekście psychologicznych prawidłowości procesu społecznego: emocji, aspektów, motywacji, postaw mentalnych i ich kontekstu kulturowego, zjawiska wzajemnych wpływów, naśladownictwa, innowacji, reguł postrzegania rzeczywistości, sposobów uzasadniania działań.
  W psychosocjologii mieści się też problematyka osobowości społecznej, tożsamości indywidualnej i zbiorowej, a więc reguł, według których ludzie określają siebie w kontekście cech indywidualnych i w kontekście przynależności zbiorowych, np. rodzinnych, lokalnych, narodowych, europejskich itd.

  Studia w tym zakresie dają umiejętność analizy i interpretacji zjawisk oraz procesów społecznych przy wykorzystaniu aparatu pojęciowego i metodologicznego socjologii i psychologii oraz przewidywania tendencji rysujących się w zmiennych warunkach ekonomicznych i społeczno-kulturowych związanych z transformacjami społecznymi.
  Uczą też zasad strategii służących zapobieganiu rozmaitym niepożądanym patologiom, konfliktom i przejawom dysfunkcjonalności w życiu społecznym.

Inne informacje związane z Socjologia

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |