Home > Podyplomowe > Radio, Telewizja i Kinematografia > Dzienne > Wrocław > realizacja filmowa i telewizyjna - studia podyplomowe - Wrocław - Dolnośląskie

realizacja filmowa i telewizyjna - studia podyplomowe - Dzienne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły realizacja filmowa i telewizyjna - studia podyplomowe - Dzienne - Wrocław - Dolnośląskie

 • Cele
  Ideą studiów jest przekazanie studentom profesjonalnej wiedzy oraz umiejętności z zakresu realizacji form filmowych i telewizyjnych.
 • Profil słuchacza / Wymogi
  Studia powstały z myślą o absolwentach szkół wyższych, którzy pracują lub chcieliby w przyszłości związać się z branżą filmową lub telewizyjną.
 • Szczegółowe informacje
  Proponowane przedmioty znajdują się w programach większości szkół filmowych na świecie i - co najważniejsze - prowadzone są przez kadrę związaną bezpośrednio z branżą telewizyjno-filmową. Są wśród niej reżyserzy, operatorzy filmowi, realizatorzy  filmowi, realizatorzy tv, montażyści dźwięku i obrazu, realizatorzy światła, scenografowie.
  Studia trwają trzy  semestry, obejmują łącznie 360  godzin i w większości wypełnione są zajęciami praktycznymi, przygotowanymi jednak także z myślą o początkujących adeptach sztuki telewizyjnej i filmowej a także o studentach, którzy w studium świat telewizji i filmu dopiero poznają. Każdy semestr zakończony jest sesją egzaminacyjną. Uczestnictwo w takich przedmiotach jak scenariuszopisanie, reżyseria, język filmu, sztuka operatorska, fotografika, realizacja obrazu , montaż filmowy czy realizacja dźwięku - da studentom z pewnością nie tylko wiele satysfakcji, ale i praktycznych umiejętności, które wykorzystają później w czasie aktywności zawodowej. Pierwszy semestr ma charakter wprowadzający do dziedziny filmowej i telewizyjnej  w sensie teoretycznym i praktycznym. Poważniejsza realizacja etiud i gatunków filmowych zaplanowana jest na semestry drugi i trzeci,  semestr końcowy przeznaczony będzie dodatkowo na realizację praktycznej pracy dyplomowej- telewizyjnej lub filmowej. Wszyscy studenci będą mieć możliwość bezpłatnego korzystania w trakcie studiów z profesjonalnego studia telewizyjnego należącego do DSWE i mieszczącego się przy ul. Strzegomskiej 47. Na zakończenie nauki w studium absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych na druku MENiS.

  Czas trwania: 3 semestry
  Liczba godzin: 372 godziny

Inne informacje związane z Radio, Telewizja i Kinematografia

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług. Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek. Zobacz więcej  |