Home > Podyplomowe > Rachunkowość - ogólne > Dzienne > Gdańsk > Rachunkowość i Controlling - Gdańsk - Pomorskie

Rachunkowość i Controlling - Dzienne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Rachunkowość i Controlling - Dzienne - Gdańsk - Pomorskie

 • Cele
  Celem studiów jest przekazanie opartej na praktycznych doświadczeniach wiedzy potrzebnej do wykonywania zawodu nowoczesnego księgowego, jak również przygotowanie do prowadzenia własnego biura rachunkowego. Studia umożliwiają słuchaczom uzupełnienie wykształcenia z zakresu rachunkowości oraz przygotowują do egzaminu sprawdzającego kwalifikacje osób ubiegających się o uzyskanie świadectwa uprawniającego do usługowego prowadzenia ksiąg - Certyfikatu Księgowego.
 • Szczegółowe informacje
  Korzyści
  Absolwenci studiów zdobędą wiedzę z obszaru rachunkowości i uregulowań systemowych dotyczących controllingu, analizy finansowej oraz metod przeprowadzania kontroli.

  Praktyczny charakter studiów
  Założenia programowe studiów przewidują przekazanie słuchaczom kompletnej wiedzy niezbędnej do samodzielnego wykonywania funkcji kierowniczych w dziedzinie rachunkowości oraz skutecznej współpracy z otoczeniem przedsiębiorstw (bankami, urzędami skarbowymi, giełdą, urzędami celnymi itp.). Słuchacze zapoznają się z rzeczywistymi problemami przedsiębiorców w zakresie rachunkowości i controllingu. Pod okiem profesjonalistów mają również okazję do rozwiązywania przypadków z własnych firm. Słuchacze poznają praktyczne zastosowanie przepisów prawa na ćwiczeniach i warsztatach poświęconych m.in.: prowadzeniu ksiąg rachunkowych i analizie sprawozdań finansowych. Znaczny nacisk położono także na omówienie prawnych aspektów rachunkowości i poprawności rozliczeń podatków i opłat publicznych obciążających działalność gospodarczą. Podczas zajęć słuchacze będą opracowywać case studie i sprawdzać swoje umiejętności w zakresie analizy kondycji finansowej firmy. Sporo też miejsca poświęcono zagadnieniom podatkowym oraz prawnym aspektom rachunkowości.

  Kadra
  Do grona wykładowców należą nauczyciele akademiccy z Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, Uniwersytetu Gdańskiego, pracownicy skarbowości, banków i urzędów celnych, biegli rewidenci, zawodowi prawnicy. Wykładowcy na tym kierunku to m.in.: dr Sławomir Antkiewicz, dr Lech Jędrzejewski, dr Stefan Olech, dr Aldona Uziębło, Joanna Aponowicz-Chrzanowska, Dorota Kania, Agnieszka Mroczkiewicz, Zbigniew Owsiany, Marcin Szturo.

  Program
  1. Podstawy rachunkowości (16 godz.)
  2. Rachunkowość finansowa (38 godz.)
  3. Rachunek kosztów i rachunkowość zarządcza (18 godz.)
  4. Controlling idea i narzędzia. Controlling operacyjny (30 godz.)
  5. Analiza finansowa (14 godz.)
  6. Prawo w działalności gospodarczej (12 godz.)
  7. Instrumenty finansowe (8 godz.)
  8. Podatki i prawo podatkowe (30 godz.)
  9. System ubezpieczeń społecznych (4 godz.)
  10. Cło i opłaty obciążające obrót towarowy i usługi z zagranicą (4 godz.)
  11. Seminarium dyplomowe (8 godz.)


  Szczegółowy program studiów


  Forma zaliczenia:
  1. Test sprawdzający
  2. Praca dyplomowa

  miesiące nauki 9    liczba godzin 182      liczba zjazdów 10


  Profesjonalizm
  Doskonałe połączenie rachunkowości z controllingiem pozwoli absolwentom studiów podyplomowych swobodnie poruszać się po obszarach księgowości, a zdobyta wiedza przygotuje ich do prowadzenia własnego biura rachunkowego.

Inne informacje związane z Rachunkowość - ogólne

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług. Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek. Zobacz więcej  |