Projektowanie i Symulacja Układów Pneumatycznych i Elektropneumatycznych - Szkolenie dla Firm

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem EMT-SYSTEMS Centrum Szkoleń Inżynierskich

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Projektowanie i Symulacja Układów Pneumatycznych i Elektropneumatycznych - Szkolenie dla Firm - W ciągu tygodnia - Gliwice - Śląskie

 • Cele
  * Zapoznanie się z budową i działaniem pneumatycznych i elektropneumatycznych układów sterowania.
  * Poznanie metod projektowania (syntezy) tych układów oraz zapoznanie się z oprogramowaniem symulacyjnym przeznaczonym do analizy układów sterowania pneumatycznego i elektropneumatycznego.
 • Szczegółowe informacje
  Szkolenia są adresowane do inżynierów, konstruktorów, projektantów, technologów oraz osób zainteresowanych pozyskaniem wiedzy z zakresu pneumatyki i elektropneumatyki.
  Przygotowaliśmy pakiet specjalistycznych szkoleń zapewniający pozyskanie niezbędnej wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu pneumatyki i elektropneumatyki oraz pozwalający nabyć zdolności w identyfikacji i eliminowaniu problemów związanych z użytkowaniem systemów pneumatycznych.

  Ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem szkoleniowych stanowisk montażowych firmy FESTO lub SMC pozwolają zaprojektować, zmontować i sprawdzić działanie układów ze sterowaniem zarówno pneumatycznym jak i elektropneumatycznym.

  Szkolenia prowadzone są przez wysoce wykwalifikowaną kadrę , posiadającą rozległą wiedzę techniczną, oraz wieloletnie doświadczenie w zakresie dydaktyki i prowadzenia szkoleń.

  Zakres kursu
  1. Intuicyjna metoda syntezy pneumatycznych układów przełączających.
  2. Przykłady zastosowania intuicyjnej metody syntezy pneumatycznych układów przełączających.
  3. Opis elementarnych układów sterowania pojedynczych siłowników pneumatycznych.
  4. Opis elementarnych układów sterowania dwóch siłowników pneumatycznych - kursanci będą nabywać praktycznej umiejętności budowy (tablice montażowe) oraz zrozumienia zasady funkcjonowania i działania tych układów.
  5. Opis elementarnych układów sterowania z zastosowaniem logiki pneumatycznej (kursanci będą na podstawie schematów oraz wskazówek prowadzącego syntezować układy logiki pneumatycznej na tablicach montażowych, z wykorzystaniem pneumatycznych elementów sterujących i wykonawczych).
  6. Nabywanie praktycznej umiejętności wyszukiwania usterek wprowadzanych w syntezowanych układach logicznych przez prowadzącego.
  7. Omówienie metody algorytmicznej projektowania pneumatycznych układów przełączających a w szczególności wyjaśnienie pojęcia jednostki taktującej (kaskada pneumatyczna, jednostka krokowa) oraz jej budowa na tablicach montażowych.
  Termin szkolenia:
  Terminy, koszt uczestnictwa, miejsce oraz program szkolenia są ustalane indywidualnie z Klientem.

  Czas trwania:
  2 dni (16 godzin lekcyjnych oraz przerwy kawowe i obiadowe)

Inne informacje związane z inżynieria produkcji

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |