Home > Podyplomowe > Administracja Publiczna - ogólne > Dzienne > Elbląg > Organizacja i zarządzanie oświatą - Elbląg - Warmińsko-Mazurskie

Organizacja i zarządzanie oświatą - Dzienne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Organizacja i zarządzanie oświatą - Dzienne - Elbląg - Warmińsko-Mazurskie

 • Cele
  Celem studiów jest wsparcie Ministerstwa Edukacji Narodowej w pracach związanych z odpowiednim wdrożeniem reformy oraz przygotowanie kadry kierowniczej do realizacji zadań wynikających z nowoczesnych tendencji zarządzania placówkami oświatowymi.
 • Szczegółowe informacje
  Adresatami mogą być dyrektorzy i wicedyrektorzy szkół podstawowych, gimnazjum, liceum, kandydaci na dyrektorów pracownicy nadzoru pedagogicznego, przedstawiciele samorządów gminnych, powiatowych itp.

  Program studiów obejmuje m. in takie zagadnienia jak:
  przemiany współczesnej oświaty
  prawo w oświacie a prawo pracy
  dyrektor w zreformowanej szkole
  praktyczne przygotowanie do doskonalenia nauczycieli w radzie pedagogicznej
  wewnętrzne wspieranie jakości pracy szkoły i jej diagnoza
  nowe zadania i sposób prowadzenia nadzoru pedagogicznego
  rola i miejsce rodziców
  techniki informatyczne w zarządzaniu

  Opracowana tematyka i jej realizacja są zgodne z nowoczesnymi tendencjami szkolenia kadr kierowniczych. Realizacja programu oparta jest na stosowaniu metod aktywizujących w połączeniu z racjonalnym wykorzystaniem treści teoretycznych do wiedzy praktycznej. Program ten wiąże uczenie się w trakcie warsztatów z uczeniem się na miejscu pracy (przenoszenie i stosowanie wiedzy i umiejętności w praktyce).

  Uczestnikom studiów gwarantujemy ćwiczenie poznanych metod poprzez aktywne uczenie się; wypracowanie sposobów wewnętrznego wspierania jakości pracy szkoły oraz zapoznanie się z wybranymi narzędziami i technikami diagnozy pracy szkoły; wyzwalanie inicjatyw w poszukiwaniu form twórczej pracy z samorządem i rodzicami oraz wykształcenie postaw menadżera oświaty realizującego cele dla ludzi za pomocą ludzi.

Inne informacje związane z Administracja Publiczna - ogólne

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług. Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek. Zobacz więcej  |