Idź do home > Szkoły - Polska > Powszechna Wyższa Szkoła Humanistyczna "Pomerania"

Informacje

Na podstawie decyzji z dnia 19 VI 2004 Powszechna Wyższa Szkoła Humanistyczna „Pomerania” z siedzibą w Chojnicach została wpisana do rejestru niepaństwowych uczelni zawodowych z pozwoleniem na prowadzenie kształcenia na poziomie wyższych studiów zawodowych na kierunku Pedagogika.

Kolejnym kierunkiem, na który PWSH „Pomerania” otrzymała uprawnienia do prowadzenia studiów pierwszego stopnia była Filologia Polska (decyzja z 17 X 2005).

Collegium Spółka z o.o. decyzją z dnia 28 X 2005 roku uzyskała zezwolenie na utworzenie od roku szkolnym 2005/2006 w Chojnicach niepublicznego nauczycielskiego kolegium języków obcych ze specjalnością język angielski (system dzienny i zaoczny) pod opieką naukowo – dydaktyczną Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Chojnicach).

Natomiast uprawnienia do prowadzenia studiów pierwszego stopnia na kierunku Administracja PWSH „Pomerania” otrzymała 20 III 2006 roku.

W ofercie edukacyjnej proponujemy studia pierwszego stopnia (licencjackie) oraz podyplomowe na wyżej wymienionych kierunkach o bogatym wachlarzu specjalności, także kursy dokształcające.

Od początku istnienia PWSH „Pomerania” zatrudniamy wykładowców z Trójmiasta, Bydgoszczy, Torunia, Olsztyna, Poznania, Szczecina oraz Chojnic i okolic – ponad 150 pracowników i współpracowników.

Na dzień dzisiejszy na poszczególnych kierunkach kształci się : Administracja – około 300 osób, Pedagogika – ponad 400 studentów na studiach licencjackich i 100 słuchaczy studiów podyplomowych. Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych kształci prawie 200 słuchaczy. W poprzednim roku akademickim prawie 200 studentów obroniło tytułu zawodowego licencjata, także ponad 300 absolwentów studiów podyplomowych opuściło mury PWSH „Pomerania”.

Od roku akademickiego 2004/2005 oferujemy studentom stypendium socjalne, mieszkaniowe, żywnościowe oraz naukowe.

Oferta Edukacyjna

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |