Home > Podyplomowe > Doradztwo Małżeńskie i Rodzinne > Dzienne > Wrocław > diagnoza i terapia problemów rodziny -studia podyplomowe - Wrocław - Dolnośląskie

diagnoza i terapia problemów rodziny -studia podyplomowe - Dzienne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły diagnoza i terapia problemów rodziny -studia podyplomowe - Dzienne - Wrocław - Dolnośląskie

 • Cele
  Celem studiów jest dostarczenie wiedzy z zakresu problematyki dotyczącej zaburzonego funkcjonowania dziecka i rodziny. Studia umożliwiają zdobycie kompetencji do rozumienia dynamiki relacji rodzinnych, samodzielnego rozwiązywania złożonych problemów związanych z życiem małżeńskim i rodzinnym w zakresie przeciwdziałania, diagnozy i terapii dysfunkcji rodziny. Kształtują również umiejętności sprawowania profesjonalnej opieki nad dziećmi, osobami w podeszłym wieku, ludźmi niepełnosprawnymi oraz przewlekle i nieuleczalnie chorymi w kontekście życia rodzinnego. Wyposażają także w wiedzę z zakresu niesienia pomocy społecznej, umożliwiają orientację w zagadnieniach socjalnych związanych z rodziną, dostarczają informacji o działaniu instytucji państwowych i organizacji pozarządowych, prowadzeniu polityki prorodzinnej, a także prawnych aspektach pomocy rodzinie.
 • Profil słuchacza / Wymogi
  Studia stanowią ofertę dla absolwentów szkół wyższych (także zawodowych), którym w pracy zawodowej niezbędna jest wiedza z zakresu diagnozy i terapii problemów rodziny: pracowników ośrodków interwencji kryzysowej, placówek opiekuńczo-wychowawczych i resocjalizacyjnych, kuratorów sądowych, nauczycieli, pedagogów i psychologów, pracowników socjalnych oraz policji.
 • Szczegółowe informacje

  Plan studiów przewiduje dwa bloki przedmiotów: pedagogiczno-psychologiczne oraz specjalistyczne. Studia realizowane są w formie wykładów oraz zajęć konwersatoryjnych i warsztatowych, kończą się egzaminem dyplomowym.

  Czas trwania: 2 semestry
  Liczba godzin: 273

Inne informacje związane z Doradztwo Małżeńskie i Rodzinne

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług. Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek. Zobacz więcej  |