Architektura i Urbanistyka - Studia II Stopnia

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Politechnika Białostocka

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Architektura i Urbanistyka - Studia II Stopnia - W ciągu tygodnia - Biała Podlaska - Lubelskie

  • Szczegółowe informacje
    Studia II stopnia*, 1,5-roczne, stacjonarne i niestacjonarne (wieczorowe) przeznaczone są dla absolwentów studiów inżynierskich kierunku architektura i urbanistyka.

    Plan studiów obejmuje wykształcenie interdyscyplinarne oraz rozwijanie indywidualnych zdolności twórczych w rozwiązywaniu problemów projektowych – architektonicznych i urbanistycznych.

    Absolwent posiada wiedzę i umiejętności w zakresie: projektowania architektonicznego, urbanistycznego i konserwatorskiego oraz planowania przestrzennego, historii i teorii architektury, teorii urbanistyki, sztuk pięknych, nauk technicznych i nauk humanistycznych, stosowania procedur opracowywania projektów obiektów architektonicznych z uwzględnieniem czynników społecznych, rozwiązywania problemów funkcjonalnych, użytkowych, budowlanych, konstrukcyjnych, inżynierskich i technologicznych, stosowania przepisów i procedur techniczno-budowlanych, ekonomiki projektowania, a także realizacji i użytkowania obiektu architektonicznego oraz organizacji procesu inwestycyjnego i integracji planów z projektami planistycznymi. Rozumie rolę zawodu architekta jako zawodu społecznego zaufania. Stosuje zasady etyki zawodowej.

    Absolwent jest przygotowany do podjęcia działalności twórczej w zakresie projektowania architektonicznego i urbanistycznego oraz podjęcia pracy badawczej. Jest też przygotowany do podjęcia pracy w pracowniach projektowych architektonicznych i urbanistycznych, jednostkach administracji samorządowej i państwowej, instytutach naukowo-badawczych i ośrodkach badawczo-rozwojowych oraz jednostkach zajmujących się doradztwem.

Inne informacje związane z Architektura i Urbanistyka

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |