Studia I Stopnia-Studia Eurazjatyckie

Więcej informacji

Studia I Stopnia-Studia Eurazjatyckie

  • Cele Zdobyta wiedza najlepiej przygotowuje do pracy w środowisku międzynarodowym: w strukturach rządowych, międzynarodowym biznesie czy organizacjach pozarządowych. Młoda, kreatywna i profesjonalna kadra pomaga swoim studentom zrozumieć rzeczy od nowa, w wyjątkowej dla polskiego szkolnictwa wyższego atmosferze wzajemnego szacunku i wymiany myśli. Studiując Stosunki Międzynarodowe w Collegium Civitas zdobywa się kapitał intelektualny i emocjonalny, niezbędny do tworzenia nowoczesnej rzeczywistości. Program studiów oraz kadra symbolizują i propagują skok cywilizacyjny oraz nowoczesne spojrzenie na stosunki międzynarodowe. Program obejmujący studia strategiczne, światową ekonomię, historię, prawo międzynarodowe oraz relacje międzykulturowe.
  • Profil słuchacza / wymogi Specjalność skierowana jest do osób zainteresowanych kręgami kulturowymi Eurazji.
  • Szczegółowe informacje Studia I Stopnia
    Kierunek-Stosunki Międzynarodowe
    Specjalność-Studia Eurazjatyckie

    Samodzielna specjalność I stopnia na kierunku Stosunki Międzynarodowe.
    Studia Eurazjatyckie (Eurazyjskie) są samodzielną specjalnością I stopnia na kierunku Stosunki Międzynarodowe i w przyszłości planowane jest także uruchomienie specjalizacji magisterskiej "Studia Eurazjatyckie (Eurazyjskie)" na studiach II stopnia na kierunku Stosunki Międzynarodowe.

    Chociaż Unia Europejska z udziałem Polski jest już faktem, ważne jest by w świadomości Europejczyków pojawiły się inne cywilizacje jako partnerzy Europy w globalnej wiosce. Studia takie są odpowiedzią na wyzwania współczesnego świata – wielokulturowego i otwartego.

    Trzon tych studiów będzie stanowić pięć bloków tematycznych, odpowiadających poszczególnym azjatyckim kręgom kulturowym (krąg arabsko-muzułmański, hindusko-muzułmański, chińsko-koreański, japoński, Azji Południowo-Wschodniej oraz euro-azjatyckiego pogranicza, czyli Azji Centralnej). Studenci poznają takie aspekty funkcjonowania tych cywilizacji jak: polityka wewnętrzna, polityka zagraniczna, ustrój, historia, kultura, społeczeństwo, gospodarka. Oprócz obowiązkowej nauki języka angielskiego studenci uczęszczają na lektoraty z języka arabskiego, chińskiego, hindi lub japońskiego. Dodatkowym elementem wykształcenia będzie – dla studentów szczególnie zainteresowanych tą problematyką – możliwość wnikliwej analizy problemów politycznych zachodzących w różnych regionach i cywilizacjach w powiązaniu z aspektami gospodarczymi i antropologiczno kulturowymi dzięki liście blisko 300 zajęć dodatkowych (fakultatywnych) dostępnych zarówno w języku polskim jak i angielskim.

    Zdobyte umiejętności:

    *znajomość innych cywilizacji: arabsko-muzułmańskiej, indyjskiej, chińskiej, japońskiej, obszaru Eurazji postsowieckiej
    *znajomość przemian politycznych, kulturowych, społecznych na obszarze Eurazji
    *umiejętna analiza stosunków międzynarodowych
    *znajomość języka angielskiego
    *znajomość do wyboru języka: hindi, japońskiego, arabskiego lub chińskiego
    *umiejętność posługiwania się językiem specjalistycznym z zakresu problematyki międzynarodowej


    Perspektywy zatrudnienia:

    * administracja rządowa i samorządowa
    * organizacje pozarządowe
    * organizacje międzynarodowe
    * firmy i korporacje międzynarodowe
    * działy ds. współpracy międzynarodowej
    * ośrodki orientalistyki
    * ośrodki kulturalne
    * ośrodki edukacyjne
Więcej informacji

Inne informacje związane z studia międzynarodowe