Studia I Stopnia - Geodezja rolna i wycena nieruchomości

Więcej informacji

Studia I Stopnia - Geodezja rolna i wycena nieruchomości

  • Praktyki 15 tygodni
  • Profil słuchacza / wymogi Do postępowania rekrutacyjnego zostaną dopuszczeni kandydaci, którzy złożą osobiście w punkcie rekrutacyjnym następujące dokumenty: * podanie (druk uczelniany); * oryginał świadectwa ukończenia szkoły; * kserokopię dowodu osobistego (oryginał do wglądu); * kserokopię książeczki wojskowej (oryginał do wglądu); * cztery fotografie podpisane imieniem i nazwiskiem na odwrocie; * w przypadku laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych - zaświadczenie wydane przez właściwy Komitet Główny Ogólnopolskich Olimpiad Przedmiotowych; * dowód opłaty za postępowanie kwalifikacyjne- opłata jest bezzwrotna; * zaświadczenie lekarskie stwierdzające zdolność kandydata do podjęcia studiów w WSP. ZASADY KLASYFIKACJI PRZY POSTĘPOWANIU REKRUTACYJNYM Prowadząc postępowanie rekrutacyjne instytutowa komisja rekrutacyjna, biorąc pod uwagę świadectwo ukończenia szkoły, wylicza średnią ocen z przedmiotów: * MATEMATYKA * INFORMATYKA * FIZYKA Instytutowa komisja rekrutacyjna ustala listę przyjętych na studia na podstawie kolejności wynikającej z obliczenia średniej ocen. W przypadku, gdy limit miejsc na poszczególne kierunki nie zostanie przekroczony, na studia przyjęci będą wszyscy kandydaci.
  • Tutuł uzyskany Absolwenci uzyskują tytuł inżyniera geodezji w zakresie specjalności: geodezja urządzeniowo – rolna i wycena nieruchomości
  • Szczegółowe informacje Studia I Stopnia: Geodezja Rolna i wycena Nieruchomości

    Studia na poziomie inżynierskim obejmują 8 semestrów i 15 tygodni praktyki zawodowej, której generalnym zadaniem jest kształtowanie umiejętności wykonywania prac geodezyjnych terenowych, obliczeniowych i graficznych. Praktyki odbywają się w okresie wakacji.

    W wyniku realizacji kształcenia w zawodzie inżyniera geodety absolwent posiada umiejętność posługiwania się w pomiarowych pracach instrumentami geodezyjnymi, umie określać dokładności poszczególnych rodzajów prac geodezyjnych, topograficznych i kartograficznych, dobierać odpowiednio dokładne instrumenty i metody pomiaru i kartowania. Posiada również umiejętność zakładania poziomych i wysokościowych osnów geodezyjnych, wykonywać pomiary sytuacyjne i sytuacyjno – wysokościowe w celu sporządzenia mapy zasadniczej, map sytuacyjno – wysokościowych i tematycznych oraz wykonywać pomiary aktualizujące.
    Ważna jest również umiejętność wykorzystania narzędzi sprzętowych oraz programów informatycznych w pracach geodezyjno – kartograficznych. Umie obsługiwać urządzenia reprodukcyjne, przeznaczone do wykonywania map i dokumentów, umie posługiwać się sprzętem fotogrametryczym.
    W ramach uzyskanych wiadomości prowadzi geodezyjną obsługę budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego, wytycza obiekty inżynierskie w terenie na podstawie geodezyjnego opracowania planów realizacyjnych oraz kontroluje ich przestrzenne usytuowanie, zgodnie z wymogami dokładnościowymi, dokonują również pomiary przemieszczeń i odkształceń budynków i budowli.

    Absolwent umie przeprowadzić pracę związane z wymianą i scalaniem gruntów rolnych i leśnych, jak również ochroną środowiska. Zakłada i prowadzi ewidencję gruntów i budynków również w systemach informatycznych, wykonuje podziały i rozgraniczenia nieruchomości, wytycza i inwentaryzuje sieci uzbrojenia terenu, uczestniczy w prowadzeniu państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego w ośrodkach dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej oraz w obsłudze administracyjnej ludności w zakresie geodezji, kartografii i gospodarki gruntami. Umie stosować przepisy związane z ochroną środowiska i ekologią, przepisy prawne dotyczące geodezji, kartografii, gospodarki nieruchomościami i wyceną nieruchomości.

    Zakres wiadomości oraz umiejętności praktyczne nabyte podczas studiów wyrabiają w absolwencie poczucie odpowiedzialności i obowiązkowości. Kształtują takie cechy jak spostrzegawczość, dokładność i cierpliwość, podzielność uwagi i zdolność koncentracji. Wyrabia również w absolwencie wyobraźnię przestrzenną i pamięć wzrokową. Nabyte wiadomości i umiejętności przygotowują również absolwenta do pracy w zespole, do kierowania zespołem, do samodzielnej pracy jako wykonawca prac geodezyjnych. Jest przygotowany do założenia własnej firmy geodezyjnej, może pracować w państwowych i prywatnych firmach geodezyjnych, w jednostkach administracji państwowej i samorządowej jako samodzielny wykonawca prac geodezyjnych, oraz jako geodeta prowadzący zasób geodezyjny i kartograficzny.


    Wybrane przedmioty obowiązujące w cyklu nauczania


        * Język obcy
        * Ekonomia
        * Etyka i propedeutyka zawodu
        * Wychowanie fizyczne
        * Matematyka wyższa
        * Statystyka matematyczna
        * Fizyka
        * Geometria wykreślna
        * Informatyka w geodezji
        * Podstawy nauk o ziemi
        * Gleboznawstwo
        * Podstawy budownictwa
        * Prawo geodezyjne
        * Geodezja
        * Geodezja inżynieryjna
        * Rachunek wyrównawczy
        * Elektroniczna technika pomiarowa
        * Geodezja satelitarna
        * Geodezja wyższa
        * Kartografia
        * Fotogrametria i teledetekcja
        * Kataster nieruchomości
        * SIT /System informacji o terenie/
        * Podstawy integracji europejskiej
        * Ochrona środowiska przyrodniczego człowieka
        * Podstawy planowania przestrzennego i projekt. urbanistycznego

    Wybrane przedmioty specjalności:

        * Urządzenia wodno - melioracyjne
        * Przedsiębiorczość w agrobiznesie
        * Podstawy rolnictwa
        * Geodezyjne urządzenia terenów rolnych
        * Ekonomika i organizacja prac rolnych
        * Projektowanie terenów osiedlowych
        * Geodezyjne urządzania lasów
        * Teoria i zasady szacowania nieruchomości
        * Metody wyceny gruntów rolnych i leśnych

     



Więcej informacji

Inne informacje związane z zarządzanie gospodarstwem rolnym

  • Studia Podyplomowe - Zarządzanie projektami finansowanymi ze środków UE

  • Centrum: Małopolska Szkoła Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
  • Więcej informacji
  • Studia Podyplomowe - Szacowanie Nieruchomości

  • Centrum: AGH - Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica
  • Więcej informacji
  • STUDIA PODYPLOMOWE - DORADCA W INWESTYCJACH NA RYNKU NIERUCHOMOŚCI

  • Centrum: KRAKOWSKA SZKOŁA BIZNESU
  • Więcej informacji
  • STUDIA PODYPLOMOWE - POŚREDNICTWO W OBROCIE NIERUCHOMOŚCIAMI

  • Centrum: KRAKOWSKA SZKOŁA BIZNESU
  • Więcej informacji
  • STUDIA PODYPLOMOWE - SZACOWANIE NIERUCHOMOŚCI

  • Centrum: KRAKOWSKA SZKOŁA BIZNESU
  • Więcej informacji
  • Studia Podyplomowe - Pśrednictwo w Obrocie Nieruchomościami

  • Centrum: Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie
  • Więcej informacji
  • STUDIA PODYPLOMOWE WYCENA NIERUCHOMOŚCI

  • Centrum: SGGW Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego
  • Więcej informacji