Zakładanie oraz Prowadzenie Małej i Średniej Firmy - Szkolenie

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Active Progress

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Zakładanie oraz Prowadzenie Małej i Średniej Firmy - Szkolenie - W ciągu tygodnia - Katowice - Śląskie

 • Szczegółowe informacje
  Celem zajęć jest poznanie zasad rozpoczynania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

  KORZYŚCI:
  W trakcie zajęć uczestnik pozna zasady rozpoczynania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej, zwłaszcza w niewielkich rozmiarach. Atutem szkolenia jest praktyczne przejście przez dokumentację związaną z zakładaniem i prowadzeniem działalności oraz skuteczne zaplanowanie przyszłego przedsięwzięcia w oparciu o proste, a jednocześnie skuteczne metody analizy przyszłej działalności.

  UCZESTNICY SZKOLENIA:
  Szkolenie skierowane jest do indywidualnych osób, pragnących rozpocząć przygodę z przedsiębiorczością.

  PROGRAM:
  Sam proces rozpoczynania własnej działalności gospodarczej, zwłaszcza zdaniem uczestników życia społeczno-politycznego, zdaje się urastać do rangi Świętego Grala stanowiącego o być lub nie być gospodarki danego kraju. Jak wielokrotnie podkreślają w swych wypowiedziach, samo założenie nowej firmy, zwłaszcza mikro lub małej, ma stanowić swoiste panaceum na wszelkie problemy – ekonomiczne, społeczne czy polityczne kraju. Z punktu widzenia praktyka życia gospodarczego zdecydowanie ważniejsze jednak jest utrzymanie i rozwój danego przedsięwzięcia, a z perspektywy czasu etap jego założenia jest jedynie krótkim i stosunkowo prostym, a od 2009 roku jeszcze prostszym, procesem, stanowiącym dopiero początek przygody zwanej przedsiębiorczością. Choć proces założenia działalności gospodarczej jest faktycznie prostym, to ważne jest aby rozpocząć go prawidłowo i skutecznie. Proponowane szkolenie ma stanowić przyczynek do takiego właśnie, dobrego początku przygody zwanej przedsiębiorczością.

  Umiejętność zarejestrowania firmy jest jedynie początkiem przygody z przedsiębiorczością. Sama procedura oraz druki niezbędne do wypełnienia, choć na pierwszy rzut oka skomplikowane stanowią jedynie początek zmagań w niekończącej się bitwie o pozyskanie nowego czy utrzymanie obecnego klienta firmy. Przedsiębiorczość w całej swej rozciągłości jest procesem bardzo dynamicznym, gdzie poszczególne decyzje przedsiębiorcy często w sposób nie do końca świadomy przyczyniają się do tworzenia bogactwa, zarówno na poziomie indywidualnym, jak i społecznym. Stąd niezmiernie istotnym jest, by stosunkowo prosta procedura nie stała przyczynkiem do zaprzestania myśli o własnym biznesie i porzucenia kreatywnych i innowacyjnych pomysłów.

  W zakresie merytorycznym szkolenie obejmuje:
  • Mity i prawda o przedsiębiorczości
  • Szansa przedsiębiorcza i jej istota (alokacyjna, odkrywcza i twórcza)
  • Ocena pomysłu na firmę (wpływ czynników otoczenia ogólnego, analiza społeczności lokalnej, analiza 4p, analiza dostępności zasobów, analiza nakładów)
  • Strategia działania (wizja, misja, cele i strategie operacyjne)
  • Struktura organizacyjna małej i średniej firmy
  • Dokumentacja wymagana w procesie rejestracji firmy
  METODYKA ZAJĘĆ:
  Zajęcia podzielone są na część teoretyczną oraz ćwiczenia:
  • Praktyka uzupełniania druków koniecznych przy zakładaniu firmy
  • Analiza otoczenia PEST
  • Analiza Portera, Analiza 4P przedsięwzięcia
  • Poziom kreatywności przyszłego przedsiębiorcy

Inne informacje związane z Tworzenie i Zarządzanie Firmą

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |