Home > Policealne > Farmacja > Zaoczne > Kielce > Studium Policealne - Technik Farmaceutyczny - Kielce - Świętokrzyskie

Studium Policealne - Technik Farmaceutyczny - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Omega - Lokalne Centrum Edukacji

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studium Policealne - Technik Farmaceutyczny - Zaoczne - Kielce - Świętokrzyskie

 • Cele
  Kierunek dostępny w miastach: Kielce, Bielsko-Biała, Kraków, Piotrków Trybunalski, Rzeszów, Tarnów, Warszawa, Zamość
 • Praktyki
  W IV semestrze każdy słuchacz odbywa praktykę zawodową w aptece otwartej. Celem praktyki jest przygotowanie przyszłego technika farmaceutycznego do samodzielnego planowania i realizowania zadań zawodowych, zgodnie z jego kompetencjami.
 • Profil słuchacza / Wymogi
  Warunkiem przyjęcia jest złożenie dokumentów (świadectwo ukończenia szkoły, podanie, zaświadczenie lekarskie, 4 fotografie w rozmiarze takim jak w legitymacji szkolnej, kserokopia dowodu osobistego) i opłacenie wpisowego. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. W wyjątkowych wypadkach dyrektor szkoły może zarządzić rozmowę kwalifikacyjną.
 • Szczegółowe informacje
  Nauka trwa 2 lata (4 semestry) i kończy się uzyskaniem tytułu Technika Farmaceutycznego. Słuchacz uzyskuje prawo do pracy w aptekach, hurtowniach, wytwórniach i innych zakładach farmaceutycznych oraz sklepach zielarskich i zielarsko-drogeryjnych. Może podjąć pracę jako przedstawiciel handlowy w branży farmaceutycznej a także prowadzić analizę i kontrolę leków i artykułów sanitarnych w laboratoriach chemicznych. Może też organizować pracę punktu aptecznego.

  Nabór odbywa się 2 razy do roku: na semestr jesienny do 1 września, na semestr wiosenny do 1 lutego. Warunkiem przyjęcia jest złożenie dokumentów (świadectwo ukończenia szkoły, podanie, zaświadczenie lekarskie, 4 fotografie w rozmiarze takim jak w legitymacji szkolnej, kserokopia dowodu osobistego) i opłacenie wpisowego. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. W wyjątkowych wypadkach dyrektor szkoły może zarządzić rozmowę kwalifikacyjną.

  Zajęcia prowadzone są w godzinach popołudniowych i w soboty. W Kielcach można także wybrać naukę w grupie dziennej. UWAGA: Nie ma zajęć w systemie zaocznym (sobota-niedziela) gdyż nie zezwala na to polskie prawo oświatowe.

  W programie nauczania znajdują się wykłady i ćwiczenia odbywające się w nowocześnie wyposażonych własnych laboratoriach, z przedmiotów zawodowych takich jak: analiza leków, farmakologia z chemia leków, technologia postaci leku, farmakognozja, psychologia, zdrowie publiczne, anatomia, podstawy prawa i ekonomiki, zajęcia praktyczne, zajęcia sportowo-rekreacyjne, j. łaciński (nadobowiązkowo).

  W ośrodku warszawskim poza ramowym programem nauczania szkoła oferuje bezpłatne, dodatkowe zajęcia z dermokosmetyki i języka angielskiego dla farmaceutów. Zapraszamy. 

Inne informacje związane z Farmacja

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |