Studia Podyplomowe - Organizacja i Zarządzanie Oświatą - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem WSHiP-Wyższa Szkoła Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia Podyplomowe - Organizacja i Zarządzanie Oświatą - Zaoczne - Warszawa - Mazowieckie

  • Cele
    CELE STUDIÓW Absolwenci studiów podyplomowych zostaną wyposażeni w wiedzę i umiejętności w następujących dziedzinach nauki: a) kierowanie zespołem ludzkim, b) wspieranie rozwoju zawodowego nauczycieli, c) stosowanie współczesnych technik informacyjnych w zarządzaniu, d) organizowanie pracy biurowej i administracyjnej, e) stosowanie prawa - prawa finansowego i oświatowego, f) prowadzenie procesu wspierania jakości pracy szkoły lub placówki oświatowej, g) nabycie wiedzy i umiejętności dotyczących metod badawczych w diagnozowaniu pracy szkoły, h) współpraca ze środowiskiem zewnętrznym szkoły, umiejętność komunikacji społecznej.
  • Profil słuchacza / wymogi
    Studia przeznaczone są dla osób z wyższym wykształceniem (tytułem zawodowym magistra, inżyniera, licencjata bądź równorzędnym), które chcą uzupełnić i wzbogacić swoją wiedzę i kwalifikacje w zakresie nowoczesnej organizacji i kierownictwa w instytucjach oświatowych działających w warunkach integracji Polski z krajami Unii Europejskiej. Charakter zajęć prowadzonych w ramach studiów uwzględnia fakt posiadania przez słuchaczy określonego zasobu wiedzy i doświadczenia zawodowego. Nauka oparta jest na metodach kształcenia akademickiego, a w toku zajęć szczególną uwagę zwraca się na problematykę teoretyczną. Zajęcia prowadzone są w formie wykładów, ćwiczeń warsztatów i seminariów. Taki profil zajęć ma stworzyć słuchaczom podstawy do samodzielnego myślenia w kategoriach prawa oświatowego, praktycznego posługiwania się prawem i umiejętnego stosowania prawa w toku pracy zawodowej a także zdobycia orientacji w podstawowej literaturze prawa oświatowego. O przyjęcie na Studia Podyplomowe i MBA mogą ubiegać się absolwenci studiów wyższych magisterskich, licencjackich lub inżynierskich. Wyjątkiem od tej zasady są studenci ostatniego roku studiów (licencjackich, magisterskich lub zawodowych), którzy również mogą ubiegać się o przyjęcie na studia podyplomowe. W takich przypadkach świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zostanie im wydane z chwilą przedstawienia dyplomu ukończenia studiów (magisterskich, licencjackich, zawodowych). Przy zapisie na studia MBA dodatkowo jest wymagane minimum dwuletnie doświadczenie zawodowe. Warunkiem przyjęcia na studia jest złożenie kompletu dokumentów i dokonanie opłaty. Słuchacze studiów jednosemestralnych dokonują opłaty jednorazowej, w przypadku studiów obejmujących większą liczbę semestrów przy zapisie wnoszą opłatę minimum za pierwszy semestr. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Tutuł uzyskany
    Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych w zakresie organizacji i zarządzania oświatą.
  • Szczegółowe informacje
     

    ORGANIZACJA STUDIÓW
    Zajęcia na Studiach Podyplomowych Organizacji i Zarządzania Oświatą trwają dwa semestry i odbywają się w ramach dwudniowych zjazdów słuchaczy (sobotnio - niedzielnych) organizowanych dwa razy w miesiącu. Program obejmuje 210 godzin, w tym 10 godzin praktyk kierowniczych w wybranych placówkach oświatowych oraz w organach nadzoru pedagogicznego.

    Słuchacze wybierają seminarium dyplomowe u jednego wykładowcy, spośród czterech obszarów edukacyjnych. W trakcie seminariów uczestnicy przygotowują konspekt pracy dyplomowej, przedstawiając własne poglądy, tezy i prezentując umiejętność pisemnego wypowiadania się na dany temat. Absolwent otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych w zakresie organizacji i zarządzania oświatą, uprawniające do ubiegania się o stanowiska kierownicze w placówkach oświatowych.


     
    Przedmiot      Liczba godzin .     Liczba godzin      Liczba godzin      Forma                                                                 w I sem                w II sem.             razem            zaliczenia w I sem.  w II sem


    Organizacja pracy kierowniczej    16    12    28    egz.    egz.
    Awans zawodowy nauczyciela    16    -    16    egz.     
    Zarządzanie finansami publicznymi    20    12    32    egz.    egz.
    Metody badań pedagogicznych    16    -    16    zal.     
    Planowanie i dokumentowanie pracy wychowawczej i opiekuńczej    8    12    20    zal.    zal.
    Prawo oświatowe i prawo pracy    8    8    16    zal.    egz.
    Nauka o organizacji, zarządzanie    12    -    12    zal.     
    Zarządzanie kapitałem ludzkim    -    8    8         zal.
    Projektowanie programu placówki    -    16    16         zal.
    Pozyskiwanie środków unijnych na realizację projektów edukacyjnych    -    16    16         zal.
    Nadzór pedagogiczny    -    12    12         zal.
    Praktyka kierownicza    5    5    10    zal.    zal.
    Analiza wyników praktyk    -    4    4         zal.
    Metodyka pisania pracy dyplomowej    -    4    4         zal.
    RAZEM    101    109    210

     KADRA PROWADZĄCA

    a) teoretycy i praktycy w zakresie: zarządzania, ekonomii, finansów, prawa, samorządu terytorialnego,
    b) pracownicy naukowi,
    c) praktycy z resortu oświaty.

Inne informacje związane z zarządzanie agencją nieruchomościami

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |