Studia I Stopnia-Turystyka Kulturowa

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia I Stopnia-Turystyka Kulturowa - W ciągu tygodnia - Rzeszów - Podkarpackie

 • Cele
  Studiując na tym kierunku nauczysz się kierować, samodzielnie planować i realizować przedsięwzięcia w zakresie turystyki, wykorzystywać nowoczesne środki przekazu oraz biegle posługiwać się językami obcymi. Otrzymasz szczegółową wiedzę podporządkowaną konkretnym wymaganiom związanym z określonymi zawodami. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę krajową oraz zagraniczną.
 • Profil słuchacza / wymogi
  Rekrutacja odbywa się na podstawie konkursu świadectw dojrzałości i świadectw ukończenia szkoły średniej w zależności czy kandydat zdaje nową czy starą maturę. Wyniki z postępowania kwalifikacyjnego zostaną ogłoszone 7 sierpnia 2009 r.

  Kandydaci powinni złożyć następujące dokumenty:

  * świadectwo dojrzałości i świadectwo ukończenia szkoły średniej (w oryginale lub w odpisie lub świadectwo potwierdzone notarialnie),
  * podanie na obowiązującym formularzu WSIiZ (dostępnym w punkcie rekrutacyjnym oraz w internecie),
  * zaświadczenie lekarskie z bieżącego roku na wszystkie kierunki; od kandydatów ubiegających się o przyjęcie na Ratownictwo medyczne lub Zdrowie publiczne (specjalności: kosmetologia, promocja zdrowia z fizjoterapią, ochrona zdrowia niepełnosprawnych i starszych) wymagane jest zaświadczenie z Poradni Medycyny Pracy wraz z adnotacją na zaświadczeniu o wybranej specjalności - zaświadczenie musi być ważne na okres trwania studiów
  * 2 fotografie (kolor, białe tło, ciemne okrycie) w tym aktualną fotografię, zgodną z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych,
  * kserokopię dowodu osobistego lub paszportu,
  * kserokopię pokwitowania wpłaty wpisowego
 • Tutuł uzyskany
  Licencjat
 • Szczegółowe informacje
  Studia I Stopnia
  Kierunek-Turystyka i Rekreacja
  Specjalizacja-Turystyka Kulturowa

  Program specjalności obejmuje przedmioty związane z kulturą Polski i wybranych regionów świata, jak również standardowe przedmioty prowadzone na kierunku Turystyka i rekreacja. Z uwagi na międzynarodowy charakter uczelni w planach zajęć znajdą się również przedmioty związane z dialogiem międzykulturowym, religiami czy historią starożytną. Dzięki takiemu połączeniu zapoznasz się z największymi kulturami i cywilizacjami świata. Tym samym, zostaniesz przygotowany do pracy, jako specjalista w dziedzinie dziedzictwa kulturowego i jego promocji, a także do generowania nowych pomysłów związanych z turystyką kulturową. Posiadając wiedzę na temat specyfiki innych cywilizacji i religii, nabędziesz również umiejętność właściwego komunikowania się z przedstawicielami innych kultur. Nabyte umiejętności w połączeniu z obowiązkowymi kursami na pilota wycieczek umożliwią Ci tworzenie nowych ofert dla biur podróży i ich efektywną promocję w turystyce.

  Światowa Organizacja Turystyczna (UNWTO) prognozuje, że do 2020 roku turystyka kulturowa będzie jednym z głównych segmentów ruchu turystycznego.     
            
  W programie studiów m.in.:

  * antropologia kultury
  * historia podróżowania i turystyki
  * historia sztuki
  * turystyka egzotyczna
  * turystyka muzealna
  * turystyka edukacyjna


  Specjalność realizowana jest od 5. semestru na studiach I stopnia.


  A co po studiach?

  Jako absolwent będziesz przygotowany do pracy na stanowisku specjalisty ds. dziedzictwa kulturowego i wyjazdów, tzw. turystyki świadomej. Dodatkowo, posiadając szeroką wiedzę z dziedziny dialogu międzykulturowego i specyfiki kulturowej będziesz wykwalifikowany do pracy eksperckiej w firmach i instytucjach współpracujących z przedstawicielami innych, zwłaszcza odmiennych, cywilizacji. Ponadto znajdziesz pracę w takich instytucjach, jak urzędy wojewódzkie, miejskie, gminne (jako animator kultury, ekspert dialogu międzykulturowego i dziedzictwa kulturowego), Wydziały Promocji Kultury i Sportu w Urzędach Miast oraz jako przewodnik i pilot związany z obsługą ruchu turystycznego, pracownik biur podróży, osoba tworząca nowy produkt turystyczny, rezydent pracujący w innym państwie czy jako "Ambasador Kultury Polskiej" promując kraj na arenie międzynarodowej.

Inne informacje związane z promocja - rozwój turystyki

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |