Studia I Stopnia-Grafika Komputerowa w Mediach

 • Centrum:
 • Typ:
  W ciągu tygodnia
 • Miejsce:
 • Rodzaj:
 • Cena:
 • Komentarz:
  Absolwenci studiów I stopnia będą mogli kontynuować naukę na studiach m.in. w WSIiZ na kierunku Zdrowie Publiczne w momencie otrzymania uprawnień do prowadzenia studiów II stopnia na tym kierunku. Absolwenci specjalności zarządzanie kryzysowe mają natomiast możliwość kontynuacji studiów wybierając studia II stopnia w WSIiZ na kierunku Ekonomia. Ponadto absolwenci wszystkich specjalności mogą podjąć kształcenie na studiach II stopnia na kierunkach Bezpieczeństwo wewnętrzne lub Bezpieczeństwo narodowe w inny
 • Więcej informacji
Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia I Stopnia-Grafika Komputerowa w Mediach - W ciągu tygodnia - Rzeszów - Podkarpackie

 • Cele
  Program studiów nastawiony jest na doskonalenie umiejętności praktycznych, dlatego oprócz wykładów i ćwiczeń, wiele miejsca zajmują warsztaty praktyczne. Dzięki temu, przyswoisz sobie wiedzę z różnych dziedzin, nie tylko dziennikarstwa, ale i fotografii, reklamy, grafiki komputerowej i projektowania graficznego. Natomiast realizacja programu w ramach lektoratu umożliwi Ci uzyskanie certyfikatu potwierdzającego znajomość specjalistycznego słownictwa w języku obcym. Infrastruktura informatyczna WSIiZ zapewni Ci doskonałe przygotowanie do pracy z wykorzystaniem grafiki i multimediów, a także pracy w mediach internetowych.
 • Profil słuchacza / wymogi
  Jeśli interesujesz się mediami, komunikacją społeczną, multimediami, reklamą i public relations, a także problematyką prasy samorządowej i lokalnej, ten kierunek jest właśnie dla Ciebie. Rekrutacja odbywa się na podstawie konkursu świadectw dojrzałości i świadectw ukończenia szkoły średniej w zależności czy kandydat zdaje nową czy starą maturę. Wyniki z postępowania kwalifikacyjnego zostaną ogłoszone 7 sierpnia 2009 r. Kandydaci powinni złożyć NASTĘPUJĄCE DOKUMENTY: * świadectwo dojrzałości i świadectwo ukończenia szkoły średniej (w oryginale lub w odpisie lub świadectwo potwierdzone notarialnie), * podanie na obowiązującym formularzu WSIiZ (dostępnym w punkcie rekrutacyjnym oraz w internecie), * zaświadczenie lekarskie z bieżącego roku na wszystkie kierunki; od kandydatów ubiegających się o przyjęcie na Ratownictwo medyczne lub Zdrowie publiczne (specjalności: kosmetologia, promocja zdrowia z fizjoterapią, ochrona zdrowia niepełnosprawnych i starszych) wymagane jest zaświadczenie z Poradni Medycyny Pracy wraz z adnotacją na zaświadczeniu o wybranej specjalności - zaświadczenie musi być ważne na okres trwania studiów * 2 fotografie (kolor, białe tło, ciemne okrycie) w tym aktualną fotografię, zgodną z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych, * kserokopię dowodu osobistego lub paszportu, * kserokopię pokwitowania wpłaty wpisowego
 • Tutuł uzyskany
  Licencjat
 • Szczegółowe informacje
  Kierunek- Grafika Komputerowa w Mediach
  Specjalność - Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna

  Jeśli chcesz zdobyć kwalifikacje w obecnie najbardziej popularnych zawodach, związanych z tworzeniem grafiki użytkowej na potrzeby reklamy i mediów (internetu, TV, prasy), to specjalność dla Ciebie. Zajęcia będą miały na celu - z jednej strony - rozbudowanie Twojej wyobraźni graficznej i przestrzennej, z drugiej zaś - wykształcenie umiejętności posługiwania się narzędziami multimedialnymi, niezbędnymi do wizualizacji kreowanych projektów.
  W trakcie nauki zapoznasz się z technikami cyfrowymi, używanymi do realizacji projektów graficznych m.in. w ramach warsztatów praktycznych (warsztaty grafiki użytkowej, fotograficzne, reklamy, składu komputerowego) oraz wakacyjnych warsztatów plenerowych. Zdobędziesz także praktyczną wiedzę z zakresu wykorzystania technologii komputerowych w szeroko rozumianej grafice.

  W programie studiów m.in. zajęcia z tworzenia:

  * storyboardów,
  * elementów DTP,
  * grafiki na strony internetowe,
  * statycznych i animowanych komponentów prezentacji multimedialnych,
  * niezależnych form graficznych, animowanych oraz filmów.


  Specjalność realizowana jest od 1. semestru na studiach I stopnia.


  A co po studiach?

  Jako absolwent tej specjalności będziesz przygotowany do zawodu grafika komputerowego (grafika rastrowa, wektorowa, trójwymiarowa), projektanta serwisów stron internetowych (tworzenie szablonów stron i arkuszy formatujących, tworzenie komponentów stron WWW). Znajdziesz również zatrudnienie jako twórca storyboardów oraz projektant grafiki i animacji 2D i 3D.

Inne informacje związane z grafika komputerowa

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |