Studia I Stopnia-Bankowość i Ubezpieczenia

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem OLYMPUS Szkoła Wyższa im. Romualda Kudlińskiego

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia I Stopnia-Bankowość i Ubezpieczenia - W ciągu tygodnia - Warszawa - Mazowieckie

 • Cele
  Przygotowanie studenta do pracy: * w bankowości * w zakładach ubezpieczeniowych * w zawodzie finansowego doradcy klienta * w innych instytucjach sektora finansowego (np. firmy leasingowe, parabankowe i inne)
 • Tutuł uzyskany
  Licencjat
 • Szczegółowe informacje
  Studia I Stopnia
  Wydizał Ekonomiczno-Społeczny
  Specjalność-Bankowość i Ubezpieczenia

  Program studiów:

  1.Bankowość centralna w Polsce 
  2.Polityka pieniężna   
  3.Zastosowanie matematyki w finansach i bankowości   
  4.Prawo bankowe  
  5.Systemy informatyczne banku komercyjnego   
  6.Zarządzanie aktywami i pasywami banku komercyjnego   
  7.Nowa Bazylejska Umowa Kapitałowa   
  8.Marketing usług finansowych  
  9.Elektroniczne kanały promocji i dystrybucji produktów finansowych  
  10.Etyka  w sektorze usług finansowych  
  11.Prawo ubezpieczeniowe  
  12.Organizacja i zarządzanie w zakładzie ubezpieczeniowym   
  13.Rachunkowość instytucji finansowych   
  14.Rachunkowość instytucji finansowych  
  15.Narzędzia informatyczne w finansach   

  16.Działania twórcze     

  Idea specjalności:

  Sektor finansowy w Polsce po kilkunastu latach intensywnych zmian jest nowoczesny, ciekawy i stawiający wysokie wymagania kandydatom do pracy. Specjalność Bankowość i Ubezpieczenia wszechstronnie przygotowuje studentów do pracy w bankowości, ubezpieczeniach i innych instytucjach finansowych. Przeglądając ogłoszenia prasowe, łatwo zauważyć, że w tym sektorze najczęściej poszukiwane są osoby, które bezpośrednio kontaktują się z klientem. Dlatego w ramach specjalności znajduje się wiele przedmiotów, które dają wiedzę i umiejętności przydatne w obsłudze klienta instytucji finansowych. Program studiów jest zbieżny z wymogami stawianymi w ramach Europejskiego Certyfikatu Bankowca EFCB oraz przed kandydatami na Agenta Ubezpieczeniowego.

  Specjalność Bankowość i Ubezpieczenia jest tak skonstruowana, aby obejmowała wszystkie zagadnienia specjalistycznych egzaminów:

  * Europejski Certyfikat Bankowca EFCB
  * na Agenta Ubezpieczeniowego

  Przykładowe przedmioty: nowoczesne techniki sprzedaży produktów bankowych, etyka i standardy na rynku finansowym, europejskie i polskie prawo bankowe, operacje bankowe, rachunkowość bankowa, ekonomika banku komercyjnego, bankowość centralna i polityka monetarna, polityka pieniężna, marketing bankowy, bankowe systemy informatyczne, oferta i efektywność produktów bankowych, zarządzanie ryzykiem w bankach komercyjnych.

  Specjalność ta realizowana jest dwustopniowo. Poziom licencjacki należy traktować jako wprowadzenie do specjalności Bankowość i Ubezpieczenia, rozszerzonej potem na uzupełniających studiach magisterskich. W pierwszych dwóch latach studenci otrzymują solidne podstawy wiedzy ekonomicznej oraz przygotowanie narzędziowe. W naszej Uczelni duży nacisk położony jest na połączenie wiedzy teoretycznej z jej zastosowaniem praktycznym. Wiele przedmiotów realizowanych jest w formie ćwiczeń lub analizy przypadków (case study).

  Od studentów USM wymagamy znajomości podstaw ekonomii. Licencjaci z innej specjalności na pierwszym semestrze będą mogli wyrównać różnice korzystając z prowadzonych stacjonarnych i e-learningowych kursów. Studenci Uczelni mają zawsze możliwość uczęszczania na kursy oferowane przez Szkołę. Studenci i absolwenci mogą nieodpłatnie skorzystać z kursów e-learningowych dostępnych na naszej platformie e-learningowej.

Inne informacje związane z Bankowość

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |