Studia I Stopnia- Bankowość i ubezpieczenia

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia I Stopnia- Bankowość i ubezpieczenia - W ciągu tygodnia - Warszawa - Mazowieckie

 • Szczegółowe informacje
   Charakterystyka

  Wychodząc naprzeciw przekształceniom zachodzącym w systemie gospodarczym w Polsce i zapotrzebowaniom rynkowym na wykwalifikowanych pracowników bankowych i ubezpieczeniowych, Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie utworzyła specjalność "bankowość i ubezpieczenia". Realizacja programu kształcenia umożliwi przyswojenie wiedzy ogólnobankowej i ubezpieczeniowej, pozwoli zrozumieć istotę zadań, jakie wykonuje bank lub zakład ubezpieczeń i znaczenie stosowanych procedur.
  Perspektywy zawodowe

  Absolwenci będą przygotowani do pracy na różnych stanowiskach w bankach komercyjnych, zakładach ubezpieczeń, towarzystwach inwestycyjnych i emerytalnych, biurach maklerskich, funduszach powierniczych oraz pozostałych instytucjach finansowych. Bez trudu znajdą również zatrudnienie jako samodzielni doradcy finansowi, agenci i brokerzy ubezpieczeniowi oraz likwidatorzy szkód majątkowych.
  Program nauczania

  Przedmioty specjalnościowe

      - bankowość
      - ubezpieczenia
      - marketing bankowy
      - bankowość detaliczna
      - rachunek aktuarialny
      - prawo bankowe
      - operacje bankowe
      - ubezpieczenia gospodarcze
      - ubezpieczenia społeczne
      - przedsiębiorstwo ubezpieczeniowe
      - rachunkowość banku
      - zarządzanie ryzykiem

  Informacje dodatkowe

  Studia z zakresu Bankowość i ubezpieczenia w przedsiębiorstwie prowadzone są w ramach kierunku studiów "finanse i rachunkowość". Studia prowadzone są w systemie dziennym, wieczorowym i zaocznym.

  Wybór kierunku kształcenia dokonuje się po zaliczeniu 3-ego semestru poprzez złożenie w wyznaczonym czasie właściwej deklaracji. Warunkiem koniecznym do uruchomienia zajęć na wybranej specjalności jest zgłoszenie się na nią co najmniej 50 studentów.

  Absolwenci studiów licencjackich mogą kontynuować naukę w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie na 2-letnich studiach magisterskich uzupełniających, na kierunku "finanse i rachunkowość" lub "zarządzanie" w dowolnej specjalności, wybranej według obowiązujących zasad.

Inne informacje związane z bankowość

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |