Studia I Stopnia - Politologia

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Wyższa Szkoła Biznesu-National Louis University

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia I Stopnia - Politologia - W ciągu tygodnia - Nowy Sącz - Małopolskie

  • Profil słuchacza / wymogi
    Uczelnia w pierwszej kolejności przyjmie wszystkich kandydatów, którzy spełnią jeden z poniższych warunków: * zdali maturę międzynarodową, * ukończyli zagraniczną szkołę średnią, prowadzoną wg systemu amerykańskiego lub brytyj­skiego * uzyskali wynik minimum 50% na maturze wg programu rozszerzonego z co najmniej jednego z wymienionych przedmiotów: język angielski lub język polski lub geografia lub historia lub wiedza o społeczeństwie * uzyskali wynik minimum 40% z egzaminu z języka angielskiego na poziomie dwujęzycznym (dotyczy absolwentów szkół lub oddziałów dwujęzycznych). Pozostali kandydaci przyjmowani będą w miarę wolnych miejsc w ramach określonego przez Senat WSB-NLU limitu. Po przyjęciu na studia, osoba przyjęta ma obowiązek przystąpienia do sprawdzia­nu językowego (test gramatyczny, wypracowanie, rozmowa) kwalifikującego na odpo­wiedni poziom językowy, od którego rozpocznie naukę. Sprawdziany organizowane będą w czerwcu, lipcu, sierpniu i wrześniu (termin do wyboru przy składaniu dokumentów na studia). Absolwenci zagranicznych szkół średnich, prowadzonych wg systemu amerykańskiego lub brytyjskiego, osoby zdające maturę międzynarodową bądź legitymujące się CAE Certifi­cate in Advanced English, CPE Certificate of Proficiency in English i FCE First Certifica­te in English z oceną A, zwolnione są ze sprawdzianu z języka angielskiego. Do sprawdzianu nie przystępują też osoby, które nigdy nie uczyły się języka angielskiego.
  • Tutuł uzyskany
    Absolwenci otrzymują dwa tytuły i dyplomy: polski - licencjata i amerykański - Bachelor of Arts przyznawany przez National-Louis University z Chicago.
  • Szczegółowe informacje
    Politologia
    Studia stacjonarne I stopnia (licencjackie) z zakresu nauk politycznych
    zapewniają szerokie wykształcenie ogólne i usystematyzowaną wiedzę politologiczną. Uczą myśleć samodzielnie, rozwiązywać problemy, formułować własne poglądy w sposób, który nie obraża innych i pozwala na rzeczową dyskusję.

    Zajęcia prowadzone są przez znanych i aktywnie angażujących się w życie polityczne wykładowców. Są wśród nich byli doradcy premiera, ministrów, prezydenta Krakowa, były szef służb specjalnych, były sekretarz polskiej ambasady w Moskwie, którzy przekazując swoją wiedzę i doświadczenie profesjonalnie przygotowują naszych studentów do pracy w zawodach związanych z życiem publicznym (polityka, administracja, dyplomacja, środki przekazu, edukacja obywatelska, organizacje pozarządowe, instytucje doradcze i eksperckie), a także do podejmowania różnorodnych zajęć o charakterze obywatelskim.

     Wysoka jakość nauczania utrzymywana jest także dzięki formie prowadzonych zajęć, gdzie duży nacisk kładziony jest na sprawne wyrażanie swoich opinii na piśmie. W trakcie zajęć o charakterze kursowym i konwersatoryjnym studenci piszą liczne eseje i krótsze prace na wybrany temat, analizują studia przypadków. Znacząca część egzaminów przebiega w systemie "open book" (studenci mogą korzystać z książek i notatek), który przenosi ciężar z pamięciowego opanowania materiału na umiejętność stosowania wiedzy do wyjaśniania studiowanych zjawisk. Szczególnie istotne przedmioty prowadzone są przez dwóch wykładowców równocześnie, co jest unikalne w Polsce a sprawdzone w amerykańskim szkolnictwie wyższym.

    Studia trwają 3 lata i kończą się obroną pracy licencjackiej.

    Program


    Język angielski
    Ekonomia
    Filozofia
    Geografia polityczna
    Kompozycja tekstów I
    Nauka o państwie i prawie
    Nauka o polityce
    Podstawy technologii informacyjnych
    Profilaktyka uzależnień
    Szkolenie BHP i P/POŻ
    WF 1
    WF 1
    Administracja publiczna
    Ekologia
    Historia powszechna XX wieku
    Kompozycja tekstów II
    Podstawy tożsamości europejskiej
    Socjologia ogólna
    System polityczny RP
    WF 2
    Wprowadzenie do badań politologicznych
    Ekologia
    Historia polityczna Polski 1914-1945
    Kursy do wyboru
    Myśl polityczna
    Polityka społeczna i gospodarcza
    Współczesne stosunki międzynarodowe
    Współczesne systemy polityczne
    Historia polityczna Polski 1945-1989
    Kursy do wyboru
    Partie polityczne i systemy partyjne
    Retoryka i komunikacja profesjonalna
    Samorząd i polityka lokalna
    Statystyka i demografia
    Unia Europejska
    Kurs z informatyki
    Kursy do wyboru
    Marketing polityczny
    Organizacja i zarządzanie
    Polska myśl polityczna XX wieku
    Seminarium licencjackie
    System polityczny Stanów Zjednoczonych
    Współczesna polityka polska
    Kursy do wyboru
    Polityka zagraniczna Stanów Zjednoczonych
    Seminarium licencjackie

Inne informacje związane z politologia

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |