Home > Studia I Stopnia > Filologia Angielska > Katowice > Studia I Stopnia - Filologia Angielska - Katowice - Śląskie

Studia I Stopnia - Filologia Angielska

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem "Gallus" Wyższa Szkoła Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia I Stopnia - Filologia Angielska - W ciągu tygodnia - Katowice - Śląskie

 • Tutuł uzyskany
  Licencjat
 • Szczegółowe informacje
  Wydział Humanistyczny, Kierunek: Filologia, Specjalność: Filologia angielska

  Program studiów na kierunku Filologia obejmuje bloki przedmiotów ogólnych, kierunkowych i związanych z wybraną specjalnością. Absolwenci tego kierunku posiadają wiedzę językową w zakresie praktycznej znajomości języka angielskiego, językoznawstwa, literaturoznawstwa, przedmiotów społecznych i drugiego języka obcego.

  Specjalizacje:
  • Język angielski w biznesie
  W ramach specjalizacji realizowane są zagadnienia z zakresu języka biznesu, marketingu, ekonomii, negocjacji, prawa gospodarczego i międzynarodowych stosunków gospodarczych oraz informatyki. Absolwenci znajdują zatrudnienie między innymi jako negocjatorzy i tłumacze w dużych, międzynarodowych firmach i korporacjach. Znajomość języka biznesu pozwala na swobodne poruszanie się w sferach rozwijającej się gospodarki światowej.
  Studia II stopnia – magisterskie (4 semestry)
  • Nauczyciel języka angielskiego oraz nauczyciel języka drugiego (niemieckiego lub rosyjskiego)
  W ramach specjalizacji realizowane są zagadnienia z zakresu wiedzy pedagogicznej oraz metodyki nauczania języka angielskiego, teorii uczenia się oraz psychopedagogiki.
  Studenci odbywają praktykę pedagogiczną w wybranej przez siebie szkole, której celem jest poznanie realiów zawodu nauczyciela. Dzięki drugiej specjalizacji student otrzymuje możliwość zdobycia dodatkowych kwalifikacji językowych w zakresie: nauczyciel języka drugiego, który może wykonywać obok specjalizacji głównej. Absolwenci mogą podjąć pracę w charakterze nauczyciela języka angielskiego w każdym typie szkół w Polsce.
  Studia II stopnia – magisterskie (4 semestry)
  • Tłumaczeniowa z językiem arabskim, chińskim, hiszpańskim, niemieckim lub rosyjskim
  W ramach specjalizacji realizowane są zagadnienia z zakresu teorii przekładu i procesu tłumaczenia, metod pracy nad tekstem oraz metod translatorskich. Absolwenci znajdują zatrudnienie między innymi jako tłumacze w zakresie tłumaczenia pisemnego (niebędącego tłumaczeniem przysięgłym) i tłumaczenia ustnego – w administracji publicznej lub biznesie.
  Studia II stopnia – magisterskie (4 semestry)
  • Języki specjalistyczne – język lotnictwa
  W ramach specjalizacji realizowane są zagadnienia z zakresu języków specjalistycznych, w szczególności języka lotnictwa. Specjalność obejmuje praktyczną naukę języka angielskiego, zagadnieniaz dziedziny turystyki, frazeologię języków specjalistycznych, komunikację językową. Absolwenci znajdują zatrudnienie między innymi w administracji lotniczej, naziemnej obsłudze portów lotniczych lub biurach podróży. Zaawansowana znajomość języka lotnictwa stwarza możliwość podjęcia pracy w organizacjach lotniczych na rynkach krajowych i zagranicznych.
  Studia II stopnia – magisterskie (4 semestry)

  Przewody doktorskie
  – po obronie pracy doktorskiej absolwent otrzymuje stopień naukowy – doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa.

Inne informacje związane z Filologia Angielska

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |