Home > Studia I Stopnia > Administracja Publiczna - ogólne > Gdynia > Polityka samorządowa i regionalna - Gdynia - Pomorskie

Polityka samorządowa i regionalna

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Wyższa Szkoła Komunikacji Społecznej w Gdyni

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Polityka samorządowa i regionalna - W ciągu tygodnia - Gdynia - Pomorskie

  • Szczegółowe informacje
    Na I roku studiów większość przedmiotów wypełnia wspólny program dla wszystkich specjalności i obejmuje zdobywanie podstawowej wiedzy politologicznej i ogólnohumanistycznej m.in. z historii politycznej, psychologii społecznej, filozofii, logiki i najnowszej historii Polski.

    W trakcie II roku kształcenie obejmuje rolę samorządu terytorialnego w rozwiązywaniu problemów lokalnych oraz regionalnych. Studenci poznają struktury i zadania poszczególnych szczebli administracji samorządowej ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia i wykonywania strategii rozwojowych dla gmin, powiatów i samorządów wojewódzkich.

    Na III roku obok pracy nad dyplomem kształcenie specjalnościowe obejmuje problematykę finansów publicznych i funduszy europejskich, przeznaczonych na różne programy społeczne i rozwojowe, przyjęte w regionalnych programach operacyjnych. Ponadto studenci zdobywają umiejętności w kreowaniu lokalnych polityk, marketingu politycznym i działalności społeczno-politycznej w tzw. trzecim sektorze.

    Taki program przygotowuje fachowców do pełnienia roli lokalnych liderów, rzeczników społecznych przedsięwzięć lub urzędników na wszystkich szczeblach samorządowych.

Inne informacje związane z Administracja Publiczna - ogólne

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |