Podyplomowe Studium Informatyki Gospodarczej - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem UW - Uniwersytet Warszawski

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Podyplomowe Studium Informatyki Gospodarczej - Zaoczne - Warszawa - Mazowieckie

  • Cele
    Studia dotyczą specyfiki zastosowań informatyki w różnych obiektach gospodarczych: przedsiębiorstwach przemysłowych, handlowych, usługowych, jednostkach użyteczności publicznej (banki, giełdy, ubezpieczenia, poczta) oraz administracji centralnej i terenowej. Przedmiotem zainteresowania informatyki gospodarczej są również pozabranżowe systemy informatyczne - marketingu, rachunkowości, polityki kadrowej itp.
  • Profil słuchacza / wymogi
    Podyplomowe Studium Informatyki Gospodarczej Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego adresowane jest do kadry wszystkich szczebli - menedżerów, ekonomistów, informatyków, osób odpowiedzialnych za projektowanie, wdrażanie i funkcjonowanie systemów informatycznych (informacji gospodarczej) w przedsiębiorstwach (gospodarce narodowej). Profil Studium jest przydatny zarówno dla osób mających już pewien staż pracy, jak i dla chcących się przekwalifikować.
  • Szczegółowe informacje
    Program nauczania daje wszechstronne i praktyczne przygotowanie do wykonywania specjalności: informatyka gospodarcza.

    W ramach Podyplomowego Studium „Informatyki Gospodarczej” słuchacze będą mieli możliwość zapoznania się m.in. z rolą informacji gospodarczej i sektora informacyjnego w gospodarce, ewolucją systemów informatycznych zarządzania, problematyką tworzenia i wdrażania systemów informatycznych (np. rachunkowości, marketingu, polityki kadrowej) oraz branżowych systemów informatycznych (np. handlu, ubezpieczeń, przemysłu, banków, administracji rządowej i samorządowej), z nowoczesnymi technikami informacyjno-komunikacyjnymi oraz ich zastosowaniami w gospodarce (systemy eksperckie, sieci neuronowe, systemy elektronicznej bankowości, elektroniczna wymiana danych, elastyczne systemy produkcyjne, CIM, Business Process Reengineering, zarządzanie wiedzą, rynki elektroniczne, handel elektroniczny).

    Zajęcia odbywać się będą dwa razy w miesiącu na dwudniowych sesjach zjazdowych (soboty i niedziele).

    Kadra nauczycieli akademickich to zespół wybitnych specjalistów, posiadających stały dostęp do najnowocześniejszej wiedzy w kraju i za granicą.

    Organizatorzy Studium nabyli doświadczenia na wielu stażach naukowych, m.in. na Uniwersytecie w Glasgow i w trakcie programu Tempus „Kooperacja uniwersytecka - informatyka gospodarcza” na Uniwersytecie w Saarbrücken, realizowanego przez Instytut Informatyki Gospodarczej (IWi) Saarbrücken, Institut Commercial de Nancy oraz Katedrę Informatyki Gospodarczej i Analiz Ekonomicznych WNE UW.

    Kadra dydaktyczna to zarówno profesorowie i wykładowcy Uniwersytetu Warszawskiego jak i praktycy gospodarczy.

    Metody nauczania mają na celu zwiększenie aktywności słuchaczy. Przewiduje się różne formy zajęć: wykłady, konwersatoria, laboratoria i seminaria.

    Wydział Nauk Ekonomicznych UW posiada odpowiednio wyposażone pracownie komputerowe. Wszystkie komputery wydziałowe posiadają połaczenia z siecią Internet, co stanowi istotne wsparcie dla procesu nauczania w ramach Studium. W laboratoriach zainstalowano m.in. system ARIS-Toolset (IDS Prof. Scheer) do modelowania i analizy systemów informacyjnych, a także oprogramowanie Rational Rose Enterprise Edition.

    Słuchacze mają łatwy dostęp do najnowszych publikacji fachowych - możliwość korzystania z zasobów biblioteki WNE UW oraz bezpłatne udostępnianie wybranych książek i opracowań.

    Korzyści: absolwent Studium to specjalista XXI wieku. Już w chwili obecnej zauważa się w Polsce duże zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu informatyki gospodarczej.


    Zasady zaliczeń: warunkiem ukończenia Studium jest uzyskanie zaliczenia wszystkich przedmiotów oraz napisania pracy dyplomowej pod kierunkiem

    Informatyka gospodarcza (Wirtschaftsinformatik, Business Informatics) jest nową dyscypliną naukową, korzystającą z dorobku zarówno informatyki, jak i ekonomii.
    Przedmiotem jej zainteresowań są problemy zastosowania komputerów w podmiotach gospodarczych, a w szczególności wspomagane komputerowo informacyjne systemy zarządzania, funkcjonujące w specyficznym ekonomicznym i organizacyjnym otoczeniu przedsiębiorstwa (gospodarki).

    Współcześnie problemy ekonomiki przedsiębiorstwa, zarządzania, ekonomii, nie mogą być rozpatrywane bez uwzględnienia problematyki informacji i informatyki. Informatyka gospodarcza proponuje połączenie tych dziedzin, traktowanych dotychczas jako zupełnie odrębne dyscypliny naukowe i przedmioty nauczania. W ramach informatyki gospodarczej podkreślana jest rola, jaką odgrywają nowoczesne techniki informacyjne i komunikacyjne w rozwoju gospodarki.

    Obecnie informatyka gospodarcza istnieje jako odrębny kierunek studiów na wielu uczelniach europejskich i amerykańskich. Pierwsze katedry zajmujące się informatyką gospodarczą powstały w latach 1
    968-70 na uniwersytetach w Erlangen-Nürnberg, Karlsruhe i Linz.

    Informatyka gospodarcza została również wprowadzona jako odrębny kierunek studiów na uczelniach polskich. Na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego od ponad ośmiu lat prowadzone są zajęcia z Informatyki Gospodarczej - wykłady, konwersatoria, seminaria, laboratoria, w tym m.in. z zakresu wykorzystania pakietu ARIS-Toolset.

Inne informacje związane z informatyka

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |