Home > Studia I Stopnia > Logistyka > Dzienne > Dąbrowa Górnicza > Logistyka i transport - Dąbrowa Górnicza - Śląskie

Logistyka i transport - Dzienne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Logistyka i transport - Dzienne - Dąbrowa Górnicza - Śląskie

 • Szczegółowe informacje
  Program studiów w ramach specjalności Logistyka i transport łączy wszechstronną wiedze teoretyczną ze specjalistycznymi umiejętnościami. Obejmuje on takie przedmioty jak: „Rynek usług transportowo–spedycyjno-logistycznych”, „Spedycja krajowa i międzynarodowa”, „Projektowanie i analiza systemów transportowych”.
  Studenci zdobywają wiedze w zakresie analizy ekonomicznej problemów transportu i logistyki, makroekonomicznych i europejskich uwarunkowań funkcjonowania transportu krajowego, kształtowania strategii rozwoju przedsiębiorstw sektora TSL.

  W trakcie nauki studenci poznają metody i procedurę badań rynków transportowych, informatyczne instrumenty kierowania transportem i logistyką, potrafią dokonywać oceny przedsięwzięć rozwojowych w sektorze TSL. Wiedza w zakresie transportu obejmuje jego różne gałęzie, zarówno przewóz osobowy, spedycje i transport materiałów niebezpiecznych, jak i transport morski i powietrzny. Dotyczy także wszelkich formalnych regulacji (m.in. Unii Europejskiej) i obowiązujących procedur celnych.

  Absolwenci specjalności „Logistyka i transport” mogą znaleźć pracę w firmach przewozowych, spedycyjnych i logistycznych, wielosektorowych grupach kapitałowych, administracji państwowej i samorządowej. Mogą także być doradcami finansowymi, projektantami inwestycji transportowych, europejskimi operatorami logistyki.
  Studia w ramach specjalności „Logistyka i transport” na kierunku „Zarządzanie” są studiami zaocznymi inżynierskimi i trwają 7 semestrów. Absolwent uzyskuje tytuł inżyniera.

Inne informacje związane z Logistyka

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług. Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek. Zobacz więcej  |