Home > Kursy i Szkolenia > Sieci Informatyczne > e-learning > Sieci komputerowe - Kurs - e-learning

Sieci komputerowe - Kurs - e-learning

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Polski Uniwersytet Wirtualny

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Sieci komputerowe - Kurs - Online

 • Cele
  Wyczerpujące omówienie teoretycznych i praktycznych zagadnień związanych z funkcjonowaniem, zabezpieczaniem i administrowaniem sieciami komputerowymi.

  W ramach kursu wyjaśniono terminologię dotyczącą sieci komputerowych, ich funkcjonowanie, problematykę kodowania sygnałów. Zaprezentowano także narzędzia do diagnozowania problemów w sieci oraz budowę i zasady działania urządzeń sieciowych.

  Uczestnicy zaznajamiani są z technologiami sieci rozległych oraz sposobami dostępu do Internetu. Na zakończenie przedstawione są zagrożenia związane z rozwojem sieci komputerowych: tworzenie i wykorzystywanie technologii, zapewniających bezpieczeństwo danych.
 • Profil słuchacza / Wymogi
  Wszyscy zainteresowani.
 • Szczegółowe informacje
  Kurs: Sieci komputerowe

  Czy można sobie wyobrazić prowadzenie nowoczesnej firmy bez poczty elektronicznej, witryny internetowej czy rozproszonych baz danych, w których przechowywana jest cała wiedza przedsiębiorstwa?

  Sieci komputerowe stanowią główne medium przekazywania informacji. Skutkiem gwałtownego rozwoju Internetu jest radykalny postęp w usługach i technologiach teleinformatycznych. Kurs został tak zaprojektowany, by przekazać wyczerpującą wiedzę z ich zakresu.

  Jest ona niezbędna osobom, które wiążą swoją przyszłość zawodową z projektowaniem i utrzymaniem sieci komputerowych. Ich znajomość potrzebna jest także specjalistom-informatykom, którzy będą pracować w środowisku sieciowym czy przygotowywać oprogramowanie.

  Program kursu:
  1. Podstawy transmisji sygnałów
  2. Model ISO/OSI: warstwa fizyczna i warstwa łącza danych
  3. Warstwa sieciowa i transportowa modelu ISO/OSI
  4. Warstwy wyższe modelu ISO/OSI
  5. Sieci WAN
  6. Wstęp do bezpieczeństwa sieci i transmisji danych
  7. Satelitarne systemy telekomunikacyjne
  Czas trwania: 8 tygodni

Inne informacje związane z Sieci Informatyczne

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług. Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek. Zobacz więcej  |