Home > Kursy i Szkolenia > Informatyka > e-learning > Modelowanie i Symulacja Komputerowa - Kurs - e-learning

Modelowanie i Symulacja Komputerowa - Kurs - e-learning

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Polski Uniwersytet Wirtualny

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Modelowanie i Symulacja Komputerowa - Kurs - Online

 • Profil słuchacza / Wymogi
  Osoby posiadające dobrą znajomość obsługi komputera, podstawowa znajomość dowolnego języka programowania, np.: Pascal, C, C++, Java, Delhi, VB.
 • Szczegółowe informacje
  Celem kursu jest przybliżenie uczestnikom niektórych pojęć oraz metod modelowania       i symulacji w takim ujęciu, aby łatwo zauważalne były ich odniesienia do pojęć i metod właściwych informatyce, oraz przedstawienie podstaw modelowania i symulacji jako narzędzia pomocnego współczesnemu inżynierowi przy projektowaniu. Szczególna uwaga zwrócona będzie na takie elementy, jak modelowanie, symulacja i optymalizacja.  Po ukończeniu kursu uczestnik powinien znać podstawowe metody modelowania i symulacji komputerowej oraz potrafić wykorzystać do ich celu program Matlab.

  Modelowanie to przybliżone odtwarzanie najważniejszych właściwości oryginału. Podstawowym celem modelowania w nauce jest uproszczenie złożonej rzeczywistości, pozwalające na poddanie jej procesowi badawczemu. Modelowanie jest używane w wielu gałęziach nauki jako pomoc w opisywaniu i rozumieniu rzeczywistości. Symulacja natomiast jest metodą prowadzenia eksperymentu, w którym decydent buduje model imitujący (naśladujący) działanie rzeczywistego systemu. Dzięki eksperymentom z modelem decydent może studiować charakterystykę i zachowanie się tego systemu w czasie.

  Program kursu:

  1.    Wprowadzenie do teorii modelowania i symulacji
  2.    Modelowanie ukladów elektromechanicznych
  3.    Modelowanie z wykorzystaniem pakietu Matlab
  4.    Grafika w Matlabie
  5.    Programowanie w Matlabie
  6.    Optimalization toolbox


  czas trwania: 8 tygodni

Inne informacje związane z Informatyka

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług. Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek. Zobacz więcej  |