Home > Kursy i Szkolenia > Bezpieczeństwo > e-learning > Bezpieczeństwo Systemów Komputerowych - Kurs - e-learning

Bezpieczeństwo Systemów Komputerowych - Kurs - e-learning

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Polski Uniwersytet Wirtualny

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Bezpieczeństwo Systemów Komputerowych - Kurs - Online

 • Cele
  * Zdobycie wiedzy na temat bezpieczeństwa systemów komputerowych, a także umiejętności zastosowania jej w praktyce,
  * Poznanie podstawowych mechanizmów zarządzania certyfikatami i metod szyfrowania oraz zdobycie umiejętności wykorzystania ich w praktyce,
  * Zdobycie umiejętności zbudowania dla organizacji (firmy) o średniej wielkości polityki bezpieczeństwa, zawierającej elementy procedur i zasad, jakie będą w niej obowiązywały, ochronę fizyczną pojedynczych komputerów oraz zapewnienie integralności zapisów na lokalnych dyskach, bezpieczne korzystanie z aplikacji oraz posługiwanie się mechanizmami szyfrowania w zakresie ochrony danych oraz wymiany tych danych między użytkownikami.
 • Profil słuchacza / Wymogi
  Wszyscy zainteresowani.
 • Szczegółowe informacje
  Bezpieczeństwo systemów komputerowych jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania każdej organizacji. W dużych organizacjach, gdzie stworzone są sieci korporacyjne, w przypadku wielu zabezpieczeń wykorzystuje się odpowiednie mechanizmy i technologie sieciowe. Nie wolno jednak zapominać o mniejszych przedsiębiorstwach - z mniejszymi sieciami, a nawet o działających niezależnie komputerach.

  W ramach kursu Bezpieczeństwo systemów komputerowych zostaną zaprezentowane zagadnienia dotyczące elementów bezpieczeństwa związanych z całą organizacją, pojedynczymi komputerami oraz z pewnymi elementami z pogranicza pojedynczej stacji roboczej i sieci. Uczestnicy poznają też m.in. zasady tworzenia polityki bezpieczeństwa dla całej firmy, problemy związane z ochroną plików i aplikacji zainstalowanych na pojedynczych komputerach, z ochroną integralności systemu komputerowego i kontrolą uruchamianych w systemie programów, a także zagadnienia związane z szyfrowaniem danych.

  Program kursu:
  1. Współczesne techniki kryptograficznej ochrony danych
  2. Infrastruktura klucza publicznego (PKI)
  3. Polityka bezpieczeństwa
  4. Bezpieczeństwo stacji roboczych
  5. Zabezpieczenie plików
  6. Ochrona integralności systemu komputerowego
  czas trwania: 8 tygodni

Inne informacje związane z Bezpieczeństwo

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług. Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek. Zobacz więcej  |