Home > Studia I Stopnia > Dziennikarstwo - ogólne > Dzienne > Wrocław > korespondent zagraniczny i wojenny - studia I stopnia - Wrocław - Dolnośląskie

korespondent zagraniczny i wojenny - studia I stopnia - Dzienne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły korespondent zagraniczny i wojenny - studia I stopnia - Dzienne - Wrocław - Dolnośląskie

 • Szczegółowe informacje
  Opis specjalności

  Rozwój nowoczesnych technologii informacyjno komunikacyjnych wpłynął na charakter zawodu dziennikarza. Dziennikarze pracują obecnie na całym świecie, w różnych sytuacjach, również tych ekstremalnie niebezpiecznych. Umiędzynarodawianie mediów i ich rozwój technologiczny stawiają korespondentom wojennym i zagranicznym nowe wyzwania. Celem studiów jest wykształcenie  specjalisty w zakresie dziennikarstwa prasowego, radiowego i telewizyjnego oraz nowych mediów o profilu międzynarodowym. Obecnie dziennikarz  specjalizujący się w sprawach międzynarodowych powinien dysponować nie tylko znajomością warsztatu dziennikarskiego ale również posiadać niezbędne kompetencje merytoryczne takie jak: znajomość historii i geografii świata, świadomość różnic kulturowych i religijnych, wiedzę z zakresu wojskowości i uzbrojenia, dobrą znajomość języka angielskiego.


  Sylwetka absolwenta

  Absolwent specjalności powinien być przygotowany do pracy stanowisku korespondenta zagranicznego i wojennego lub komentatora zagranicznego i wojennego  w stacjach telewizyjnych, międzynarodowych agencjach informacyjnych, prasie, radiu a także w nowych mediach ( np. prasie internetowej).

   Absolwent specjalności zdobędzie szeroką wiedzę w dziedzinach:

      - spraw międzynarodowych,

      - elementów bezpieczeństwa międzynarodowego,
      - współczesnych konfliktów zbrojnych,
      - komunikacji międzynarodowej i międzykulturowej,
      - podstaw dyplomacji,
      - negocjacji ze stroną konfliktu,
      - współczesnych armii ich uzbrojenia,
      - nowoczesnych sposobów prowadzenia wojen,
      - etyki dziennikarskiej w obliczu konfliktu zbrojnego
      - pierwszej pomocy.

  Zdobyta podczas studiów wiedza teoretyczna i praktyczna poparta intensywnym kursem języka angielskiego pozwoli absolwentom specjalności znaleźć pracę na stanowiskach wymienionych powyżej. Absolwent specjalności ze względu na zakres i charakter studiów może podjąć pracę w każdej innej dziedzinie dziennikarskiej. Sytuacja odwrotna jest w praktyce znacznie mniej możliwa.

Inne informacje związane z Dziennikarstwo - ogólne

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług. Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek. Zobacz więcej  |