Home > Szkoły - Polska > Wyższa Szkoła Medyczna w Białymstoku

Informacje

WSKiOZ     
    
Człowiek jako istota rozumna, od początku swojego istnienia zdawał sobie sprawę z faktu, że nie tylko szata zdobi, wzbogaca jego wizerunek, ale również, a może nawet przede wszystkim jego wygląd, na który znaczący wpływ mają zabiegi mające na celu zachowanie i podkreślenie urody. Stąd też wynikała ciągła pogoń za poszukiwaniem nowych środków do pielęgnacji urody, sposobów ich stosowania oraz doskonalenia metod.

Współczesny świat potrzebuje ludzi mądrych, ale także eleganckich, zadbanych i dlatego zaiteresowanie pielęgnacja ciała wzrasta gwałtownie.

Powołanie Wyższej Szkoły Kosmetologii i Ochrony Zdrowia w dniu 16 kwietnia 2003r. wynika z zapotrzebowania społeczeństwa i chęci kształcenia się młodzieży w tym kierunku.

Nasza Uczelnia - Wyższa Szkoła Kosmetologii i Ochrony Zdrowia zostałą wpisana do rejestru Ministerstwa pod numerem 123 w grupie niepaństwowych uczelni zawodowych. Jesteśmy jedyną tego typu Uczelnią w naszym regionie, która kaształci na najwyższym poziomie specjalistów branży kosmetycznej i służb medycznych.

Współpracujemy z Uczelniami europejskimi. Prowadzimy badania naukowe na skalę międzynarodową.

Dyplom naszej Uczelni jest honorowany w krajach europejskich.

Uczelnia nasza postawiła sobie za cel wykształcenie wysoko wykwalifikowanych specjalistów z zakresu kosmetologii, którzy po ukończeniu studiów i uzyskaniu licencjatu powinni bez problemu znaleźć zatrudnienie w zakładach kosmetycznych, laboratoriach, zakładach odnowy biologicznej, firmach kosmetycznych, w dziedzinach takich, jak: dystrybucja i sprzedaż kosmetyków, badania aplikacyjne czy też w szkolnictwie o profilu kosmetycznym.

Bogato wyposażone pracownie dydaktyczne i nauczyciele akademiccy o najwyższych kwalifikacjach rekrutujący się z trzech największych białostockich uczelni, dają gwarancję realizowania ambitnego programu studiów, na który składają się między innymi takie przedmioty, jak: anatomia, fizjologia, dietetyka, dermatologia, chemia ogólna, fizykoterapia, surowce kosmetyczne,
kosmetyka profesjonalna, podstawy estetyki i makijażu, języki obce, podstawy ekonomii i finansów, wyposażenie naszych absolwentów w niezbędną w ich pracy zawodowej wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne.

Gwarantujemy doskonałe przygotowanie do zawodu.

Oferta Edukacyjna

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług. Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek. Zobacz więcej  |