Home > Szkoły - Polska > WSHiT- Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Turystyki w Częstochowie

Informacje

Pomysłodawcą utworzenia tego typu profesjonalnej uczelni w regionie śląskim jest obecny jej rektor Prof. dr hab. Wiesław Gworys.

W kwietniu 1997 r. Rada Programowa, w skład której weszli naukowcy z wielu uczelni w Polsce, a także eksperci z zagranicy opracowała koncepcję programową WSHiT. W lipcu 1998 r. Stowarzyszenie Oświatowców Polskich w Warszawie jako założyciel Uczelni złożyło do Ministra Edukacji Narodowej o utworzenie WSHiT w Częstochowie.

Po pozytywnym zaopiniowaniu wniosku przez Radę Główną Szkolnictwa Wyższego Minister Edukacji Narodowej - prof. Mirosław Handke podpisał decyzję (nr DNS-1-0145-752/RO/99) z dnia 21 października 1999 r. o udzieleniu zezwolenia na utworzenie WSHiT z siedzibą w Częstochowie. Po spełnieniu dalszych warunków 28 grudnia 1999 r. Minister Edukacji Narodowej podpisał decyzję (nr DNS-1-0145-5/RO/99), na mocy której Uczelnia mogła rozpocząć działalność.

Wielu spośród członków Rady Programowej stało się wykładowcami Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Turystyki w Częstochowie. Wykłady prowadzą profesorowie i inni nauczyciele akademiccy m.in. ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, UJ i AE w Krakowie, AWF Katowice i Kraków, a także praktycy i menedżerowie z zakresu turystyki i hotelarstwa z Częstochowy oraz regionu śląskiego i małopolskiego.


Oferta Edukacyjna

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług. Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek. Zobacz więcej  |