Home > Studia I Stopnia > Administracja-ogólne > Dzienne > Dąbrowa Górnicza > Egzekucja administracyjna - Dąbrowa Górnicza - Śląskie

Egzekucja administracyjna - Dzienne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Egzekucja administracyjna - Dzienne - Dąbrowa Górnicza - Śląskie

 • Cele
  Celem studiów jest zwiększenie efektywności pracy służb egzekucyjnych poprzez podejmowanie tematów stwarzających największe trudności na co dzień, między innymi w zakresie egzekucji z papierów wartościowych, nieruchomości itp. W programie: system egzekucji administracyjnej, obrót papierami wartościowymi oraz egzekucja z papierów wartościowych i weksla, egzekucja z nieruchomości, prawo upadłościowe i naprawcze Ukończenie specjalności daje podstawy do podjęcie pracy w: urzędach skarbowych, jednostkach podległych Ministrowi Finansów, organach administracji państwowej i samorządowej, przedsiębiorstwach publicznych i prywatnych oraz w różnych instytucjach w działach finansowych.
 • Szczegółowe informacje
  pecjalność: Egzekucja administracyjna
  W związku z funkcjonowaniem instrumentów wolnorynkowych oraz pośrednio także z wprowadzeniem złożonego systemu podatkowego zyskuje na znaczeniu administracyjne prawo proceduralne, w tym szczególnie egzekucja administracyjna należności pieniężnych, a także – ze względu na zachodzący wraz z rozwojem procesów gospodarczych rozwój rynku papierów wartościowych – egzekucja z papierów wartościowych.

  Specjalność przeznaczona jest przede wszystkim dla pracowników działów egzekucji urzędów skarbowych oraz dla osób, które z racji wykonywanych profesji mają do czynienia z administracyjną egzekucją należności pieniężnych. Pracownicy służb handlowych mają obowiązek podwyższania kwalifikacji i rozwijania wiedzy zawodowej, co wynika z przepisów Ustawy o służbie cywilnej z dnia 18.12.1998 roku.
  Specjalność została opracowana we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Kształcenia Kadr przy Izbie Skarbowej w Katowicach.

Inne informacje związane z Administracja-ogólne

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług. Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek. Zobacz więcej  |