Home > Studia I Stopnia > Dziennikarstwo - ogólne > Dzienne > Wrocław > dziennikarstwo sportowe - studia I stopnia - Wrocław - Dolnośląskie

dziennikarstwo sportowe - studia I stopnia - Dzienne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły dziennikarstwo sportowe - studia I stopnia - Dzienne - Wrocław - Dolnośląskie

 • Cele
  Celem studiów jest wykształcenie specjalisty w zakresie prasowego, radiowego i telewizyjnego dziennikarstwa o profilu kultury fizycznej, obejmującym sport wyczynowy, sport niepełnosprawnych, rekreację i turystykę. Absolwent z tytułem licencjata powinien być w pełni przygotowany do pracy na stanowiskach redaktora, publicysty, sprawozdawcy lub komentatora w działach sportowych wszelkiego rodzaju mediów, a także w instytucjach uwzględniających w swoim profilu elementy kultury fizycznej. Jego profesjonalizm ma polegać m.in. na umiejętnym wykorzystaniu wiedzy o sporcie, jego wartościach humanistycznych, ideowych, pedagogicznych, terapeutycznych i marketingowych, o walorach rekreacji i turystyki.
 • Szczegółowe informacje
  Absolwent ma być także przygotowany do obsługi wszelkiego rodzaju imprez sportowych, rekreacyjnych i turystycznych ze szczególnym uwzględnieniem pracy w systemie "live" ("na żywo"), jeśli chodzi o media elektroniczne. Należy całkowicie wyeliminować dotychczasową praktykę zmuszającą dziennikarza sportowego do nabywania umiejętności specjalistycznych dopiero podczas pracy zawodowej w redakcjach. Jak najszersze przygotowanie go do tej pracy na studiach pozwoli mu rozwijać i podnosić nabytą już wiedzę oraz osiągać wysoki stopień profesjonalizmu.

  Absolwent powinien też umieć stosować samoocenę, która stanowi podstawę rozwoju i być wykształconym wszechstronnie, co oznacza że oprócz wiedzy ogólnej i wiedzy o poszczególnych dyscyplinach kultury fizycznej oraz sposobach jej przekazywania, powinien posiąść wiedzę o pedagogicznej i wychowawczej roli sportu oraz jego związkach ze współczesnym światem polityki i gospodarki.

  Oto przykładowe miejsca w których zatrudnienie powinien znaleźć absolwent dziennikarskiej specjalności sportowej:

      - dział sportowy gazety codziennej
      - dział sportowy periodyku (czasopisma)
      - czasopismo specjalistyczne sportowe
      - redakcja sportowa stacji radiowej
      - redakcja sportowa stacji telewizyjnej
      - dział sportowy agencji prasowej
      - dział sportowy agencji radiowej
      - dział sportowy agencji telewizyjnej
      - wydział sportu, rekreacji i turystyki instytucji samorządowej
      - wydział sportu, rekreacji i turystyki organu administracji publicznej
      - Akademia Wychowania Fizycznego
      - wydawnictwo o profilu sportowym
      - dział marketingu i reklamy klubu sportowego
      - ośrodek sportu i rekreacji
      - biuro lub agencja turystyczna
      - rzecznik prasowy organizacji lub klubu sportowego
      - pełnomocnik d/s kultury fizycznej w organach administracji publicznej
      - specjalista d/s sportu w ośrodkach badawczych i statystycznych

  Absolwent specjalności dziennikarstwa sportowego ze względu na zakres i charakter studiów może podjąć pracę w każdej innej dziedzinie dziennikarskiej. Sytuacja odwrotna jest w praktyce znacznie mniej możliwa.

Inne informacje związane z Dziennikarstwo - ogólne

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług. Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek. Zobacz więcej  |