Ćwiczenia w wypełnianiu deklaracji INTRASTAT w 2016 r.

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem J.G.Training Szkolenia Specjalistyczne

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Ćwiczenia w wypełnianiu deklaracji INTRASTAT w 2016 r. - W ciągu tygodnia - Warszawa - Mazowieckie

 • Szczegółowe informacje
  Ćwiczenia w wypełnianiu deklaracji INTRASTAT w 2016 r.

  Szkolenie skierowane jest do osób, które posiadają co najmniej podstawową wiedzę teoretyczną na temat wypełniania deklaracji INTRASTAT.

  W przypadku uczestników, którzy nie posiadają wiedzy teoretycznej, wskazane jest, aby osoba zgłaszająca się na warsztaty uczestniczyła w szkoleniu odbywającym się w poprzedzającym dniu, w czasie którego szeroko prezentowana jest wiedza na temat systemu INTRASTAT.

  Celem zajęć jest przekazanie praktycznej umiejętności wypełniania deklaracji INTRASTAT, co pozwoli na prawidłowe wywiązywanie się z obowiązku nałożonego na przedsiębiorstwo prowadzące wewnątrzwspólnotowy handel towarami.

  Szkolenie odbywa się w kameralnej grupie. Zajęcia prowadzone są w formie mini - wykładów, wzbogaconych prezentacją Power Point oraz ćwiczeń praktycznych, w trakcie których uczestnicy wypełniają deklaracje. Wykładowca omawia najczęściej pojawiające się błędy i sytuacje problemowe, wyjaśnia wątpliwości uczestników.

  Program szkolenia :

  1. Nomenklatura Scalona (CN) w 2016 r.:
   • Klasyfikowanie towarów według Nomenklatury Scalonej (CN) obowiązującej w 2016 roku dla potrzeb deklaracji INTRASTAT - ćwiczenia polegające na ustalaniu właściwych 8-znakowych kodów CN dla wybranych towarów, dla których będą podane przykładowe opisy zawierające m.in. właściwości towarów, ich zastosowanie.
   • Przekazane zostaną zasady korzystania z tzw. kluczy przejścia dla nomenklatur z kolejnych okresów ( CN dla 2015 r. i CN dla 2016 r.) .
   • Ćwiczenie będzie obejmować również praktyczne wdrażanie zasad określania ilości deklarowanych towarów w jednostkach uzupełniających.

  2. Monitorowanie zakresu obowiązku sprawozdawczego w warunkach zmienionej wysokości progów statystycznych - ćwiczenie pozwalające na ustalenie momentu powstawania określonego poziomu obowiązku sprawozdawczego.

  3. Praktyczne wywiązywanie się z obowiązku sprawozdawczego w zakresie handlu towarami z państwami członkowskimi UE - ćwiczenia polegające na wypełnianiu deklaracji INTRASTAT w przywozie i wywozie w odniesieniu do różnych warunków dostaw i rodzajów transakcji handlowych, w przypadku dokonywania zgłoszenia oraz w przypadku korygowania deklaracji. W trakcie ćwiczeń uwzględnione będą najnowsze polskie regulacje prawne.

  4. Praktyczne ćwiczenia z zastosowaniem kodów krajów.

  5. Poznanie podstawowych zagadnień dotyczących elektronicznej rejestracji w Systemie Informacyjnym Służby Celnej za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych Służby Celnej (PUESCO) w zakresie systemu INTRASTAT (rejestracja w Systemie, aktualizacja danych, aktywowanie konta na PUESCO, migracja danych) – zgodnie z obowiązującymi zasadami zamieszczonymi w dokumencie „E-klient Służby Celnej – Instrukcja elektronicznej rejestracji dla potrzeb zarządzania użytkownikami korzystającymi z usług Systemu Informacyjnego Służby Celnej”.

  6. Pytania, dyskusja, konsultacje.


  Miejsce : Warszawa Centrum, czas dojazdu tramwajem z Dworca Centralnego - około 5 minut.

  Informacje na temat najbliższego terminu szkolenia mogą Państwo uzyskać kontaktując się z organizatorem. Istnieje również możliwość przygotowania szkolenia zamkniętego z tego tematu, dla grupy pracowników, w dogodnym dla Państwa terminie i miejscu.

Inne informacje związane z prawo finansowe

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |