Home > Studia I Stopnia > Studia Międzynarodowe > Gdynia > # Współpraca międzynarodowa i obsługa ruchu granicznego - Gdynia - Pomorskie

# Współpraca międzynarodowa i obsługa ruchu granicznego

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Wyższa Szkoła Komunikacji Społecznej w Gdyni

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły # Współpraca międzynarodowa i obsługa ruchu granicznego - W ciągu tygodnia - Gdynia - Pomorskie

  • Szczegółowe informacje
    Na I roku studiów większość przedmiotów wypełnia wspólny program dla wszystkich specjalności i obejmuje zdobywanie podstawowej wiedzy politologicznej i ogólnohumanistycznej m.in. z historii politycznej, psychologii społecznej, filozofii, logiki i najnowszej historii Polski.

    W trakcie II roku program współpracy międzynarodowej i obsługi ruchu granicznego przewiduje studia m.in. nad międzynarodowymi stosunkami gospodarczymi i kulturalnymi, geografią polityczną i gospodarczą oraz studia w zakresie ochrony polskich granic i obsługi celnej.

    Na III roku, obok przygotowywania pracy dyplomowej kształcenie obejmuje: postępowanie celne, taryfikacje celne oraz organizację polskich instytucji celnych.


    Studenci tej specjalności, zdobywając wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, prawnych i politycznych rozumieją mechanizmy funkcjonowania różnorodnej wymiany międzynarodowej i gospodarki globalnej. Zdobyte zaś kwalifikacje umożliwiają naszym absolwentom pracę w organizacjach międzynarodowych, administracji celnej oraz w wielu instytucjach, zajmujących się obrotem handlowym i gospodarczym na terenie zjednoczonej Europy, a także na jej zewnętrznych granicach.

Inne informacje związane z Studia Międzynarodowe

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |