Home > Podyplomowe > Administracja Szpitalna > Zaoczne > Opole > Zarządzanie placówkami służby zdrowia - Opole - Opolskie

Zarządzanie placówkami służby zdrowia - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Podyplomowe Centrum Kształcenia Ustawicznego ANDRAGOG w Opolu

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Zarządzanie placówkami służby zdrowia - Zaoczne - Opole - Opolskie

 • Cele
  Celem studiów jest przygotowanie słuchaczy do pracy osoby, które obecnie zajmują lub też w przyszłości zamierzają zająć stanowiska kierownicze i specjalistyczne w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, a także związane z ochroną zdrowia stanowiska w towarzystwach ubezpieczeniowych i terenowych organach władzy państwowej. W trakcie studiów zajęcia poprowadzą m.in. pracownicy Opolskiego NFZ.
 • Profil słuchacza / Wymogi
  Kandydaci: przeznaczone są dla osób pełniących funkcje kierownicze w zakładach opieki zdrowotnej: dyrektorów i ich zastępców, ordynatorów i ich zastępców, pielęgniarek naczelnych i oddziałowych, kierowników przychodni, poradni medycznych i innych placówek POZ oraz jednostek pozamedycznych i innych specjalistów. Zapraszamy także osoby przygotowujące się do pełnienia takich funkcji w przyszłości. Na studia zapisać się mogą wszyscy absolwenci studiów wyższych (licencjat, inżynierskie, magisterskie) oraz studenci ostatniego roku studiów dziennych lub zaocznych.
 • Szczegółowe informacje
  Program studiów m.in.: obejmuje takie zagadnienia jak: Prawne podstawy systemu zdrowia w RP; Transformacja systemu ochrony zdrowia w Polsce; System ubezpieczeń zdrowotnych w RP; Modele opieki zdrowotnej w wybranych państwach; Zagadnienia związane z prywatyzacją w ochronie zdrowia; Podstawy organizacji i zarządzania zakładem opieki zdrowotnej; Rachunkowość i finansowanie w ochronie zdrowia (rachunek kosztów, zarządzanie finansami, biznes plan); Etyka w ochronie zdrowia; Zarządzanie zasobami ludzkimi w ochronie zdrowia (prawo pracy oraz prawo cywilne); Odpowiedzialność prawna lekarza i ZOZ (pracownicza, karna, cywilna); Zamówienia publiczne w ochronie zdrowia; Ochrona danych osobowych w służbie zdrowia; Marketing usług medycznych; Public relations w służbie zdrowia; Współpraca z Narodowym Funduszem Zdrowia; Trening menedżerski; Seminarium dyplomowe.

  Studia trwają dwa semestry (200 godzin wykładów i ćwiczeń).

Inne informacje związane z Administracja Szpitalna

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług. Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek. Zobacz więcej  |