Home > Studia I Stopnia > Organizacja Turystyki > Dzienne > Wrocław > turystyka międzynarodowa - studia I stopnia - Wrocław - Dolnośląskie

turystyka międzynarodowa - studia I stopnia - Dzienne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły turystyka międzynarodowa - studia I stopnia - Dzienne - Wrocław - Dolnośląskie

  • Cele
    Celem kształcenia jest przygotowanie specjalistów w zakresie organizacji obsługi międzynarodowego ruchu turystycznego, ze szczególnym uwzględnieniem sektora gospodarczego. W ramach studiów studenci zostaną przygotowani do promowania Polski i jej regionów, organizowania marketingu turystycznego, poznają prawne i organizacyjne zasady turystyki, zapoznają się z zasadami funkcjonowania międzynarodowego rynku turystycznego i przedsiębiorstwa turystycznego. Otrzymają także niezbędny zakres wiedzy ogólnej w dziedzinie marketingu w turystyce, zarządzania jakością usług turystycznych.
  • Szczegółowe informacje

    Specjalność turystyka międzynarodowa powstała z myślą o nowych wymaganiach, jakie stanęły przed polską turystyką w warunkach swobodniejszego przekraczania granic państw, zwiększonych kontaktów gospodarczych i coraz bardziej odczuwalnej globalizacji. Nowe formy turystyki, a zwłaszcza turystyka biznesowa, korporacyjna, kongresowa, turystyka edukacyjna, etniczna i religijno-pielgrzymkowa, sportowa czy specjalistyczna stawiają nowe wymagania dla sektora usług turystycznych. W trakcie studiów, obok wiedzy specjalistycznej zapoznać się będzie można z wiedzą o procesach cywilizacyjnych współczesnego świata i regionu, globalizacji, integracji europejskiej, konkurencji i rynku, zagadnieniach międzykulturowych, zarządzaniu w biznesie, a także w zakresie podstaw geograficznych, organizacyjnych, ekonomicznych, socjologicznych, ekologicznych i zdrowotnych - prowadzenia usług turystycznych.


    Studia dają studentom możliwość uzyskania szerokiej wiedzy dotyczącej zasad funkcjonowania międzynarodowego rynku turystycznego. Zapoznają się również z efektami finansowymi rozwoju turystyki międzynarodowej oraz międzynarodowymi organizacjami turystycznymi. Studia przygotowują absolwentów do pracy w polskich izagranicznych instytucjach obsługi ruchu turystycznego i rekreacji, w jednostkach administracji samorządowej i rządowej, odpowiedzialnych za rozwój turystyki. Z tego względu absolwenci zostaną także wyposażeni w specjalistyczne umiejętności techniczno-zawodowe w zakresie obsługi programów i sieci komputerowych oraz analizy statystycznej danych, a ponadto poznają techniki negocjacji.

    Studia na specjalności turystyka międzynarodowa odbywać się będą, zarówno w trybie stacjonarnym (dziennym), jak i niestacjonarnym (zaocznym).

Inne informacje związane z Organizacja Turystyki

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług. Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek. Zobacz więcej  |