Studia Podyplomowe-Metodyka i Psychologia Zarządzania Projektami - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia Podyplomowe-Metodyka i Psychologia Zarządzania Projektami - Zaoczne - Warszawa - Mazowieckie

  • Cele
    Celem studiów jest dostarczenie wiedzy oraz wykształcenie umiejętności w zakresie wzajemnie uzupełniających się obszarów kompetencyjnych, decydujących o powodzeniu każdego projektu. Pierwszy z nich obejmuje „twarde” kompetencje zarządcze, skumulowane w dwu wiodących w skali światowej metodykach prowadzenia projektów (amerykańskiej PMI i europejskiej PRINCE2). Drugi - „miękkie” umiejętności psychologiczne wpływające na efektywność współdziałania kierownika projektu z uczestnikami wdrożenia oraz na lepsze wykorzystanie przez kierownika potencjału własnego (gospodarka czasem, radzenie sobie ze stresem).
  • Profil słuchacza / wymogi
    Studia adresowane są do kadry zarządzającej różnych szczebli i wszystkich osób odpowiadających w swej pracy zawodowej za opracowywanie i realizowanie projektów. Zapraszamy osoby zainteresowane takimi zagadnieniami jak: - zarządzanie projektami - zarządzanie zespołem - metodyka projektów - zmiany w organizacji - twarde kompetencje zarządcze - miękkie umiejętności psychologiczne - gospodarka czasem - metodyka PMI - metodyka PRINCE 2
  • Szczegółowe informacje
    Studia Podyplomowe
    Metodyka i Psychologia Zarządzania Projektami

    Studia są prowadzone pod auspicjami Instytutu Społecznej Psychologii Informatyki i Komunikacji
    Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej
     
    Osoby zajmujące się dotychczas kierowaniem projektami, a odczuwające brak solidnych podstaw w tej dziedzinie, będą mogły po ukończeniu studiów rozwijać swoją działalność zgodnie ze światowymi standardami, wspierając się dodatkowo zdobytą wiedzą psychologiczną. Członkowie wyższego kierownictwa będą w stanie prawidłowo oceniać sytuacje w podległych im projektach, a także podejmować decyzje strategiczne w zakresie nowych działań, opierając się zarówno na „twardych” jak i na „miękkich” kryteriach oceny projektów.
     
    Tematyka i organizacja zajęć: Program obejmuje 204 godziny zajęć dydaktycznych, realizowanych w formie wykładów oraz warsztatów i ćwiczeń z użyciem komputera. 
                    
    Zajęcia dzielą się na dwa bloki tematyczne:
    Metodyka zarządzania projektami
    Kurs metodyki oraz studium przypadku
    (przykładowy projekt) w standardzie PMI. Kurs metodyki oraz studium przypadku (przykładowy projekt) w standardzie PRINCE2.
    Elementy zarządzania programami i portfelami projektów.
    Psychologia zarządzania projektami
    Psychologiczne mechanizmy zachowania. Psychologia społeczna. Psychologiczne podstawy zarządzania zespołem
    (rozwiązywanie konfliktów, zarządzanie przez cele, techniki budowania zespołu). Psychologiczne aspekty wprowadzania zmian w organizacji. Psychologiczne podstawy negocjacji.
     
    Warunki zaliczenia: Zaliczenie poszczególnych zajęć w ramach studiów.
     
    Kadra nauczająca: Kierownikiem studiów jest dr Jarosław Milewski, wykładowca Instytutu Społecznej Psychologii Informatyki i Komunikacji Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej (SPIK), sekretarz pierwszego zarządu Project Management Institute, Warsaw Poland Chapter (PMI WPC). W latach 1992-1998 w DESY Hamburg jako koordynator software'owy eksperymentu fizycznego grupującego ok. 400 naukowców z 15 krajów. Uzyskał tytuł MBA Francuskiego Instytutu Zarządzania w Warszawie.
    Zajęcia bloku metodyki zarządzania projektami prowadzą kontraktowi kierownicy projektów, pracujący na co dzień w firmach doradczych. Zajęcia bloku psychologicznego realizują pracownicy Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, a także zaproszeni trenerzy z wieloletnim doświadczeniem.
     

Inne informacje związane z metodyka

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |