Terapia Pedagogiczna. System M.Montessori - Studia Podyplomowe - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Terapia Pedagogiczna. System M.Montessori - Studia Podyplomowe - Zaoczne - Warszawa - Mazowieckie

 • Cele
  Absolwenci uzyskają kompetencje w zakresie profilaktyki, diagnostyki pedagogicznej, konstruowania programów edukacyjnych, terapeutycznych i korekcyjno - kompensacyjnych niezbędne do prowadzenia terapii pedagogicznej z uwzględnieniem rozwiązań pedagogicznych i organizacyjnych systemu Montessori .
 • Szczegółowe informacje
  Studia przygotowują do prowadzenia terapii pedagogicznej (w tym także zajęć korekcyjno - kompensacyjnych, korekcyjno - wyrównawczych, dydaktyczno - wyrównawczych). W ramach studiów przewidziany jest blok 240 godzin zajęć dotyczący diagnozy i terapii z dziećmi  z trudnościami w nauce czytania, pisania i matematyki oraz blok 110 godzin zajęć umożliwiający zdobycie wiedzy z zakresu pedagogiki M. Montessori oraz poznanie sposobów wykorzystania podstawowych materiałów montessoriańskich w terapii pedagogicznej.

  W programie studiów położono duży nacisk na profilaktykę pedagogiczna oraz wczesne rozpoznawanie i stymulowanie rozwoju dziecka. Wyposażenie słuchaczy w dodatkowe kompetencje z zakresu pedagogiki M. Montessori powinno przyczynić się do efektywnego planowania i prowadzenia zajęć terapeutycznych, wspomagających rozwój i edukację dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów klas I-III szkoły podstawowej.

  Informacje dodatkowe o studiach podyplomowych :
  Zajęcia prowadzone są przez specjalistów z zakresu terapii pedagogicznej: wysoko wykwalifikowaną kadrę pracowników naukowo-dydaktycznych z dużym doświadczeniem w prowadzeniu terapii.


   

Inne informacje związane z metodyka

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |