Home > Podyplomowe > Nauczanie - Inne > Zaoczne > Warszawa > Studia Podyplomowe dla Nauczycieli „Wiedzy o Kulturze” i Animatorów Kultury - Warszawa - Mazowieckie

Studia Podyplomowe dla Nauczycieli „Wiedzy o Kulturze” i Animatorów Kultury - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem UW - Uniwersytet Warszawski

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia Podyplomowe dla Nauczycieli „Wiedzy o Kulturze” i Animatorów Kultury - Zaoczne - Warszawa - Mazowieckie

 • Cele
  Program kładzie nacisk na praktyczny, empiryczny i animacyjny profil studiów, dzięki czemu studia mają stać się rozbudowaną i nowoczesną propozycją nauczania antropologicznie zorientowanego rozumienia kultury, interpretowania zjawisk kulturalnych za pomocą dostępnych dzisiaj narzędzi teoretycznych i technik medialnych, inicjatywności i otwartości w praktycznym działaniu w kulturze. W sensie formalnym studia dają nauczycielom przedmiotów humanistycznych uprawnienia do nauczania „Wiedzy o kulturze”.
 • Profil słuchacza / Wymogi
  Ofertę adresujemy do dwóch środowisk. Pierwsze z nich to nauczyciele przedmiotów humanistycznych, którzy pragną zdobyć kwalifikacje do nauczania „Wiedzy o kulturze” lub chcą wzbogacić perspektywę nauczania przedmiotu macierzystego o ujęcie kulturoznawcze, bądź wykorzystać zdobyte na studiach umiejętności do prowadzenia działalności fakultatywnej w ramach struktur placówek oświatowych i poza nimi. W tym zakresie studium działa z powodzeniem już od trzech lat, a nasi wykładowcy opracowali dwa podręczniki szkolne do tego przedmiotu.
 • Szczegółowe informacje
  Program studiów składa się z części teoretycznej oraz metodologiczno-warsztatowej.

  Do pierwszej zaliczają się zajęcia z „Antropologii kultury”, zapoznające z podstawowymi kategoriami kultury, zagadnieniami typologii kultur, ich struktury oraz zróżnicowania społecznego i historycznego. Ich rozszerzenie stanowią zajęcia z zakresu badania i rozumienia kultury, ukazujące postrzeganie kultury z perspektywy słowa, teatru, audiowizualności, a także omawiające instytucje kultury.

  Na drugą część składają się zajęcia poświęcone praktycznej analizie zjawisk kultury w jej najważniejszych formach komunikacyjnych (tekst, obraz, film, teatr) oraz warsztaty i fakultety metodyczne. Zajęcia prowadzą pracownicy Instytutu Kultury Polskiej oraz zaproszeni do współpracy wybitni dydaktycy i praktycy kultury.

Inne informacje związane z Nauczanie - Inne

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |