Studia Podyplomowe - Zarządzanie Gospodarstwem Agroturystycznym - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Prywatna Wyższa Szkoła Ochrony Środowiska w Radomiu

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia Podyplomowe - Zarządzanie Gospodarstwem Agroturystycznym - Zaoczne - Radom - Mazowieckie

 • Cele
  Celem jest zapoznanie słuchaczy z praktyczną wiedzą o profesjonalnym tworzeniu i prowadzeniu własnego gospodarstwa agroturystycznego. Zadaniem studiów jest także przekazanie aktualnej wiedzy i wypracowanie konkretnych umiejętności potrzebnych w branży agroturystycznej (m.in. organizacja, finanse, regulacje prawne). Celem jest także omówienie najważniejszych atrakcji turystycznych w gospodarstwach wiejskich (zwierzęta gospodarskie, żywienie). Uczestnicy mają zdobyć niezbędne kwalifikacje do kreowania oraz rozwoju agroturystyki w gminie, powiecie, regionie.
 • Profil słuchacza / wymogi
  Studia są adresowane do wszystkich, którzy prowadzą gospodarstwa agroturystyczne lub zamierzają podjąć tą działalność oraz do pracowników branży turystycznej, pracowników administracji samorządowej i innych chcących uzyskać dodatkowe kwalifikacje.
 • Szczegółowe informacje
  Słuchacze po ukończeniu studiów dzięki wiedzy i umiejętnościom będą przygotowani w pełni do obsługi gospodarstwa agroturystycznego. Poznają znaczenie środowiskowych walorów wypoczynkowych, które są ważnym atutem agroturystyki. Będą posiadali wiedzę z zakresu przepisów prawnych związanych z organizacją kwater, rynku usług agroturystycznych, bazy materialnej. Ponadto uzyskają wiedzę w zakresie organizacji agroturystyki w Polsce, zarządzania pracą gospodarstwa, obsługi komputera i nowoczesnych urządzeń elektronicznych.

  Treści programowe
  Rola gospodarstwa rolnego w rozwoju agroturystyki. Rozwój i organizacja agroturystyki w Polsce. Walory wypoczynkowe agroturystyki. Warunki prawne działalności agroturystycznej (przepisy podatkowe, sanitarne, wymagania praktyczne). Finansowanie rozwoju agroturystyki z funduszy strukturalnych UE. Umowy w agroturystyce (umowy zawierane z konsumentami, agentami i biurami podróży). Marketing agroturystyczny (biznes-plan, badanie rynku). Produkt agroturystyczny (kształtowanie cen, kanały dystrybucji, promocja). Organizacyjno – ekonomiczne aspekty działalności agroturystycznej (ocena istniejącej infrastruktury podstawowej i towarzyszącej, zasobów finansowych, organizacja pracy). Ubezpieczenia gospodarcze w agroturystyce. Zakres usług agroturystycznych. Obowiązki przedsiębiorcy świadczącego usługi agroturystyczne. Zagospodarowanie wsi agroturystycznej (działka, budynek mieszkalny, wyposażenie kwatery). Kategoryzacja gospodarstw agroturystycznych. Rekreacja ze zwierzętami. Atrakcyjność żywienia w gospodarstwach agroturystycznych (przetwarzanie i przechowywanie żywności, wymagania higieniczne, warunki przygotowywania posiłków i obsługi gości, planowanie codziennego wyżywienia i układanie jadłospisu). Wybrane zagadnienia związane z gościnnością w turystyce wiejskiej. Technologie informatyczne w agroturystyce (narzędzia internetowe oraz poczta elektroniczna, tworzenie stron internetowych, geoinformacja w agroturystyce, tworzenie baz danych w arkuszu kalkulacyjnym Excel).

  Struktura zajęć
  Studia obejmują 240 godzin wykładów i zajęć warsztatowych.
  Zajęcia przez okres dwóch semestrów. Zjazdy co dwa tygodnie.

Inne informacje związane z agroturystyka

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |