Home > Podyplomowe > Elektryka, Elektronika, Informatyka > Zaoczne > Kraków > Studia Podyplomowe - Przemysłowe Systemy Sterowania - Kraków - Małopolskie

Studia Podyplomowe - Przemysłowe Systemy Sterowania - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem AGH - Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia Podyplomowe - Przemysłowe Systemy Sterowania - Zaoczne - Kraków - Małopolskie

 • Cele
  Ukończenie studiów pozwala napisać prosty program do sterowników ww. firm oraz program do sterownika mikroporocesorowego z rodziny 51. Studia bazują na stanowiskach laboratoryjnych będących kopią obiektów przemysłowych, do których należy zaprojektować system sterownia. Po zajęciach i zaliczeniu projektu końcowego otrzymuje się Świadectwo ukończenia Studiów Podyplomowych z Przemysłowych Systemów Sterowania. Kurs prowadzony jest przez osoby z bogatym doświadczeniem przemysłowym i dydaktycznym.
 • Profil słuchacza / Wymogi
  Studia przeznaczone są inżynierów pragnących poznać budowę i działanie przemysłowych sterowników (PLC, PAC i mikroprocesorowych). Główny nacisk położony jest na ich programowanie co pozwala uczestnikowi kursu na wykorzystanie sterowników w praktyce inżynierskiej. Uczestnik powinien posiadać minimalną wiedze z elektroniki, z podstaw układów przełączających (algebra Boola) oraz informatyki. Ponadto posiadać umiejętność obsługiwania komputera.
 • Szczegółowe informacje
  W ramach programu studiów słuchacze zapoznają się z podstawami programowania w języku C, aby następnie przejść do programowania drabinkowego i w tekście strukturalnym stosowanym w sterownikach PLC (OMRON (CJ/CS1, CP1H, CPM2, CQM1, C 200HS), GE-Fanuc (VersaPro, Micro), Siemens (S7 300)) i PAC.

  Ważnym elementem zajęć jest projektowanie i programowanie sterowników mikroprocesorowych (rodzina 51). Następnie zostanie omówione zaawansowane programowanie umożliwiające sterowanie wybranymi procesami (stanowiskami). Uruchamianie i korzystanie z systemów sieciowych (Profibus DP, DeviceNet, CompoBus S) oraz programowania sterowników przez Internet. Systemy sterowania nadrzędnego i akwizycji danych (SCADA) zostaną omówione na przykładzie pakietu ze szczególnym uwzględnieniem pakietu In Touch. Studium zakończy napisanie pracy dyplomowej w postaci projektu systemu sterowania.

  Program studiów:

  Podstawy języka C i programowanie strukturalne (SL)(22h)
  Elementy automatyki elektryczne i elektroniczne (8h)
  Elementy automatyki hydrauliczne i pneumatyczne (8h)
  Sterowniki mikroprocesorowe (22h)
  Budowa, instalacja i podstawy programowania PLC (10h)
  Programowanie sterowników przemysłowych PLC (36h)
  Systemy sterowania nadrzędnego (SCADA) (20h)
  Praca dyplomowa (seminarium) (4h)

Inne informacje związane z Elektryka, Elektronika, Informatyka

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług. Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek. Zobacz więcej  |