Home > Podyplomowe > Osteopatia > Zaoczne > Warszawa > Studia Podyplomowe - Osteopatia - Moduł Wisceralny - Warszawa - Mazowieckie

Studia Podyplomowe - Osteopatia - Moduł Wisceralny - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem FICO Polska - Flanders International College of Osteopathy

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia Podyplomowe - Osteopatia - Moduł Wisceralny - Zaoczne - Warszawa - Mazowieckie

 • Cele
  Moduł Wisceralny - W obrębie holistycznej koncepcji osteopatycznej, terapia wisceralna składa się ze studiowania i leczenia narządów wewnętrznych wraz z ich specyficznym układem więzadłowym i powięziowym.
 • Profil słuchacza / Wymogi
  Naszym studentem może być osoby posiadająca dyplom fizjoterapeuty lub lekarza medycyny.
 • Szczegółowe informacje
  Kiedy dany narząd wewnętrzny traci swą swobodę ruchu, dochodzi także do zaburzenia jego funkcji, w wyniku czego pacjent może zacząć zgłaszać różne dolegliwości. W trakcie wisceralnego roku akademickiego, FICO oferuje możliwość poznania szczegółowej wiedzy z zakresu anatomii i fizjologii układu wisceralnego, a także odpowiednich metod badania klinicznego i palpacji w celu wnikliwego zrozumienia patologii trzewnej. Terapia polega na specyficznych sekwencjach delikatnych i miękkich technik, które ukierunkowane są pośrednio lub bezpośrednio na problem pacjenta. Program nauczania zawiera także najnowszą wiedzę z zakresu żywienia, dzięki czemu terapię będzie można wzbogacić także w tym zakresie.

  Osteopatia wisceralna jest częścią całego systemu osteopatycznego, obejmując:
  Studia nad narządami wewnętrznymi i jelitami w kontekście anatomicznym, fizjologicznym i patologicznym oraz w odniesieniu do osteopatii czaszkowo-krzyżowej i strukturalnej.

  Studia nad systemem podtrzymującym (powięziowym) i więzadłowym trzewi.
  Studia nad ruchomością i utratą ruchomości (fiksacją wisceralną) narządów wewnętrznych, także pod względem wywieranego efektu na globalną strukturę ciała.
  Studia w zakresie delikatnych mobilizacji strukturalnych i funkcjonalnych trzewi, technik odruchowych, korekcji odżywiania i ogólnej higieny życia w celu przywracania właściwej ruchomości narządów wewnętrznych.

  W trakcie 8 zjazdów przekazane będą podstawy teoretyczne i techniki manualne koncepcji wisceralnej. W rezultacie studenci otrzymują głęboką wiedzę terapeutyczną w zakresie obszernej koncepcji holistycznej, dzięki której satysfakcja i sukces zawodowy staną przeciw suchej teorii.

  Organizacja

  Moduł wisceralny trwa 1 rok akademicki i składa się z 8 w pełni 3-dniowych zjazdów (piątek, sobota, niedziela), w tym zajęć teoretycznych, praktycznych, powtórkowych i sesji egzaminacyjnej wynoszących w sumie 264 godziny dydaktyczne. Każdy zjazd rozpoczyna się w piątek o godzinie 8.00 praktyczną sesją powtórkową podczas której studenci mogą wyjaśnić i przećwiczyć dowolną technikę z nauczycielami. Następnie zajęcia trwają od godziny 12.00 do 18.50 z przerwami kawowymi i obiadową. W sobotę zajęcia odbywają się w godzinach 8.00 – 18.50. W niedzielę rozpoczynają się o godzinie 8.00 i kończą o godzinie 15.20.

Inne informacje związane z Osteopatia

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |