Home > Podyplomowe > Osteopatia > Zaoczne > Warszawa > Studia Podyplomowe - Osteopatia - Moduł Czaszkowy - Warszawa - Mazowieckie

Studia Podyplomowe - Osteopatia - Moduł Czaszkowy - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem FICO Polska - Flanders International College of Osteopathy

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia Podyplomowe - Osteopatia - Moduł Czaszkowy - Zaoczne - Warszawa - Mazowieckie

 • Cele
  Moduł Czaszkowy - Jest to leczenie struktur czaszkowych oraz znajdujących się w środku i powiązanych z nią tkanek. Jest to terapia obejmująca tak strukturę, jak i funkcję, przez co wpływa ona na różne tkanki w całym ciele pacjenta.
 • Szczegółowe informacje
  Terapia czaszkowa jest leczeniem struktur i funkcji samej czaszki i powiązanych z nią tkanek. Poszczególne kości czaszki mają zdolność do “przesuwania się” i naprężania w różnych kierunkach w obrębie szwów. Wewnątrz czaszki ruch ten przekłada się na opony mózgowe. Swoboda ruchu przenosi się na opony rdzenia kręgowego przez otwór wielki czaszki, aby końcowo osiągnąć kość krzyżową. Ten nieprzerwany rytmiczny ruch może wpływać na pozostałe struktury i funkcję ludzkiego ciała.

  Techniki czaszkowe stosuje się w celu przywrócenia właściwej elastyczności danych kości czaszki, aby poprawić cyrkulację płynu mózgowego oraz aby stymulować układ neurowegetatywny, zawiadujący procesami całego ciała. Obok przywracania właściwej ruchomości i elastyczności stawów, tkanek miękkich i trzewi, poprawa elastyczności w obrębie kości czaszki staje się silnym narzędziem terapeutycznym w zakresie wszystkich możliwości leczenia.

  Przykładami zaburzeń, na które terapia czaszkowa ma bezpośredni wpływ to tinnitus (dzwonienie w uszach), glaucoma (jaskra), sinusitis (zapalenia zatok), strabismus (zez), cataract (zaćma), neuralgia nerwu trójdzielnego, dysfunkcje stawu skroniowo-żuchwowego, zaburzenia zgryzu, kaszel, zawroty głowy, różnego pochodzenia zaburzenia równowagi i bóle głowy. Dodatkowo techniki czaszkowe mają pozytywny wpływ na układ neurowegetatywny i hormonalny. Techniki czaszkowe odgrywają dużą rolę w leczeniu zaburzeń i chorób dziecięcych. Techniki wykorzystuje się bezpośrednio w leczeniu dyslekcji, zaburzeń rozwojowych i behawioralnych, refluksie, kręczach szyji, hiperkinezie, problemach z nauką, płaczem nocnym, itd. Techniki czaszkowe mają także bardzo silny wpływ terapeutyczny na narządy wewnętrzne, takie jak płuca, serce, czy układ trawienny.

  FICO oferuje Państwu możliwość zgłębienia wiedzy z zakresu terapii czaszkowej na wysokim poziomie oraz w oparciu o badania naukowe. W czasie roku czaszkowego studenci nauczani będą podstaw teoretycznych, jak i technik czaszkowych w celu osiągania przez terapeutę satysfakcjonujących rezultatów dla pacjenta.

  Organizacja

  Moduł czaszkowy trwa 1 rok akademicki i składa się z 8 w pełni 3-dniowych zjazdów (piątek, sobota, niedziela), w tym zajęć teoretycznych, praktycznych, powtórkowych i sesji egzaminacyjnej wynoszących w sumie 264 godziny dydaktyczne. Każdy zjazd rozpoczyna się w piątek o godzinie 8.00 praktyczną sesją powtórkową podczas której studenci mogą wyjaśnić i przećwiczyć dowolną technikę z nauczycielami. Następnie zajęcia trwają od godziny 12.00 do 18.50 z przerwami kawowymi i obiadową. W sobotę zajęcia odbywają się w godzinach 8.00 – 18.50. W niedzielę rozpoczynają się o godzinie 8.00 i kończą o godzinie 15.20.

Inne informacje związane z Osteopatia

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |